Osobnosti kultúrnej obce nechcú Ľ. Laššákovú za ministerku

Prezident SR Andrej Kiska a kandidátka na ministerku kultúry SR Ľubica Laššáková (Smer-SD) počas prijatia 21. marca 2018 v Bratislave

foto: TASR

Vyše tristo osobností kultúrnej obce si neželá mať za ministerku kultúry Ľubicu Laššákovú (Smer-SD). Na tomto poste chcú vidieť osobu, "ktorá sa svojou kvalifikovanosťou bude môcť uchádzať o dôveru verejnosti", píše sa v ich výzve.

Laššáková o výhradách osobností vie, takisto registruje žiadosť o jej odstúpenie z funkcie. So signatármi výzvy sa chce preto v najbližších dňoch stretnúť. „V záujme konštruktívneho dialógu je tak pripravená urobiť po veľkonočných sviatkoch,“ povedala Simona Lukáčová z referátu styku s médiami na ministerstve kultúry.

„Kultúra je vždy na chvoste politického záujmu. Nominácia na tento post to opäť potvrdila… Prestaňte predstierať, že veci meníte, len aby sa ulica upokojila. Ona je pokojná. Dokážte kvalifikovanou nomináciou na post ministra kultúry, že ste pochopili, o čo ide,“ odkázali signatári novému premiérovi Petrovi Pellegrinimu (Smer-SD). Žiadajú, „aby na tento post navrhol kvalifikovanú osobnosť“.

Celý text výzvy možno nájsť na webe kulturnyreparat.sk. Signatári tejto výzvy pôsobia v kultúre v celom spektre jej oblastí. Iniciátormi sú Barbara Janišová Feglová, Juraj Janiš, Ivan Gaža, Zuzana Mistríková, Ľubica Orechovská a Katarína Štrbová Bieliková.

Môže vás zaujímať

Školský zákon zakazuje diskrimináciu a obzvlášť segregáciu,tvrdí rezort školstva