Osudný let: Cestovateľ Martin Hrnko chcel ukázať mame a sestre, čo mal rád

Cestovateľ Martin Hrnko

autorská koláž hlavne.sk, Instagram MH, bubo.sk

Tragický pád lietadla Ethiopian Airlines na trase Addis Abeba - Nairobi pochoval štyroch Slovákov, traja z nich boli najbližší príbuzní podpredsedu SNS Antona Hrnka. Práve jeho syn Martin Hrnko pozval zrejme mamu a sestru na rodinný výlet, aby im ukázal krásy Afriky. Martin Hrnko bol skúsený cestovateľ, ktorý vlani precestoval 316 dní a preletel 201 348 kilometrov. Pracoval pre cestovnú kanceláriu Bubo, na jeho počesť už založili Memoriál Martina Hrnka. Pozrite si v galérii fotografie, ktoré na cestách vytvoril Martin Hrnko.

Drucker si zavolal na pomoc známych marketérov

Martin Hrnko | Foto: bubo.sk

Aktualizované: Na palube zrúteného lietadla do Kene bola aj rodina Antona Hrnka

„Martina som mal veľmi rád, mal som k nemu blízky vzťah. Svoj prvý zájazd v lete 2014 sa totiž išiel zaučiť priamo so mnou. Ja som bol hlavným sprievodcom na poznávacom zájazde Taliansko – Grécko a Martin bol pomocným, zaúčajúcim sa. Vyšli sme vtedy aj s deťmi (išlo o zájazd zo state Family) na Vezuv nad Neapolom aj na grécky Olymp,“ napísal na webe šéf Bubo Ľuboš Fellner.

Martin Hrnko bol podľa neho mimoriadne talentovaný sprievodca, Afriku dvakrát celú prešiel. Rodine chcel vo voľnom čase ukázať safari, zobrať ich za kmeňom Samburu a na Zanzibar. „Presnú trasu nevieme, lebo to si Martin robil sám. On sa iba pýtal ostatných sprievodcov na pikošky,“ spomína Ľ. Fellner.

Výlet s rodinou po Afrike, ktorú Martin Hrnko miloval, mal trvať 8 dní. Nakoniec skončil tragicky ešte predtým ako začal. Nové lietadlo Boeing 737-8 MAX spoločnosti Ethiopian Airlines, ktoré len nedávno prešlo kontrolou, sa zrútilo 6 minút po štarte.

„Martin bol cestovateľom, je cestovateľom, bude cestovateľom. Ostáva tu s nami v našich srdciach. Česť jeho pamiatke!“ – uviedol Ľ. Fellner, ktorý  sa považuje za Martinovho učiteľa, guru.

Čína a Etiópia pozastavili všetky lietadlá typu Boeing 737-8 MAX

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry):

 

Môže vás zaujímať

Oficiálne výsledky sú príjemným prekvapením a záväzkom, uviedol Bilčík