Jednou vetou

Otrasné svedectvo Nicholsonovej

Spolumajiteľ ESET-u Anton Zajac (vpravo), Jozef Rajtár a Marian Kočner (vľavo)

autorská koláž hlavne.sk, TASR, Eset

Drsné obvinenie na adresu jedného z majiteľov spoločnosti Eset. Pripomína to mafiánske praktiky Mariana Kočnera ale nie je to Kočner, ale údajne Anton Zajac spolumajiteľ spoločnosti Eset, kto vraj financoval opozičného politika, aby mu za to nakupoval kompromitačné materiály na vládnu koalíciu od pochybného človeka, ktorý mal pracovať pre Slovenskú informačnú službu.

VIEME PRVÍ: Haška by mal nahradiť ďalší človek zodpovedný za záchrankový tender

Závažné informácie o financovaní Rajtára spolumajiteľom Esetu Antonom Zajacom uviedla v rozhovore pre Denník N, europoslankyňa za SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová. ,,Rajtár zohnal nejaké peniaze pre Forischa. Keď som sa túto informáciu dozvedela, ihneď som išla za Sulíkom. Richard kontaktoval osobu, ktorá mala dávať nejaké peniaze, overil si to a tie informácie sa ukázali ako pravdivé,“ uviedla Nicholsonová pre Dennik N. Peniaze mali pochádzať podľa Nicholsonovej od Zajaca. ,,Opýtajte sa Richarda Sulíka, ale podľa mojich informácií to bol Anton Zajac Pričom neverím, že on vedel, pre koho tie peniaze sú. Podľa mňa venoval tie peniaze Rajtárovi, ale nevedel, že skončia u Forischa,“ dodala.

Spravodajské hry pochybnej osoby a Rajtárove klamstvo

Pavol Forisch mal podľa europoslankyne stáť za jej diskreditáciou, keď bolo medializované, že politička mala v Kanade vykonávať prostitúciu. Forisch má stáť za viacerými spravodajskými hrami, na čo Nicholsonová upozornila opakovane aj Rajtára, ktorý s ním mal spolupracovať. Forisch vlani v septembri podal trestné oznámenie na organizátorov Za slušné Slovensko. Smer vtedy obvinil Rajtára, že Forich je jeho blízky spolupracovník, čo Rajtár odmietol, uviedol len, že ho pozná. „Spomenutého pána poznám, priniesol mi závažné podozrenia na Bašternáka a Kočnera, overil som ich, a keď sa potvrdili, konal som,“ uviedol poslanec SaS. Poďla najnovších informácií Lucie Ďuriš Nicholsonovej Rajtár klamal.

Zajac si nepamätá

S poslancom Rajtárom sa snažíme skontaktovať, článok budeme aktualizovať o jeho reakciu. Redakcia hlavne.sk už oslovila spoločnosť Eset, na naše otázky neodpovedala, odkázala nás na jednotlivých majiteľov spoločnosti. Článok budeme aktualizovať o aj o reakciu Antona Zajaca. Ten zatiaľ reagoval len pre Denník N (pozn. red. spoločnosť Eset disponuje 51% podielom v Denníku N). Financie pre Rajtára nepriznal.

„Vzhľadom na to, že som podporil veľa projektov, nedržím si evidenciu malých darov. Tieto malé dary sú súkromnej povahy, s jediným motívom pomôcť, a preto z princípu nebudem menovať žiadneho z obdarovaných,“ povedal. Odmietol však, že by išlo o veľkú sumu v desaťtisícoch eur. „Svoju podporu realizujem väčšinou prevodom na účet organizácie, ktorá podporu získa, alebo formou daru, pokiaľ ide o menšie sumy a suma má pokryť náklady. Pokiaľ ide o dar, nerobím si evidenciu, ani žiadnu evidenciu z princípu nežiadam,“ povedal Zajac.

Finacujú opozičných politikov?

Spolumajitelia spoločnosti Eset v minulosti mali darovať státisíce politickým subjektom. Majitelia údajne výrazne financovali kampaň, súčasného primátora Matúša Valla. Anton Zajac je jedným zo spoluzakladateľov Progresívneho Slovenska, podľa doteraz medializovaných informácií strane prispel sumou 72 – tisíc Eur. Organizátorov Za slušné Slovensko podporil sumou 2 500 Eur. Podporu prisľúbil aj pri zakladaní strany Andreja Kisku.

Samotný Pavol Forisch reagoval na sociálnej sieti, 7.10.2019uviedol:  „Rajtár mi nič nikdy neplatil a ani neplatí, on sa totiž s nami skladal na nákup informácií….“, reagoval Forisch na Facebooku.

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Rezník hasí situáciu v RTVS. Problémová šéfka Hana Lyons končí, ale idú aj ďalší