Jednou vetou

P. Pellegrini odcestoval na mimoriadny summit EÚ o brexite

Predseda vlády SR Peter Pellegrini

foto: TASR

Predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) odcestoval v stredu do Bruselu na mimoriadny summit EÚ, na ktorom európski lídri zvážia žiadosť Británie o odklad brexitu do 30. júna alebo prerokujú na poslednú chvíľu prípravy na brexit bez dohody. Pellegrini na summit EÚ v Bruseli odletel z Košíc, kam prišiel z Bardejova, kde bol na výjazdovom rokovaní vlády.

Pellegrini považuje vstup Slovenska do NATO za strategické rozhodnutie

Ešte pred samotným rokovaním Európskej rady by sa hlavy štátov a vlád mali v Bruseli o 18.00 h stretnúť s predsedom Európskeho parlamentu Antoniom Tajanim.

Následne by mali pokračovať v rozhovoroch s britskou premiérkou Theresou Mayovou a potom absolvovať — už bez nej — spoločnú večeru, informovala agentúra DPA.

Európski lídri na mimoriadnom summite EÚ zvážia žiadosť Británie o odklad brexitu do 30. júna, alebo prerokujú na poslednú chvíľu prípravy na brexit bez dohody.

V prípade, že EÚ nebude súhlasiť so žiadosťou Mayovej o ďalší odklad termínu brexitu, Británia by mala EÚ opustiť v piatok 12. apríla.

Som pripravený zastávať svoj post až do roku 2020, vyhlásil Pellegrini

Mayová sa má ešte pred samotným summitom stretnúť aj s predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom.

Britská televízia Sky News ešte v utorok informovala, že lídri 27 krajín EÚ pravdepodobne umožnia Británii ďalší odklad odchodu z Únie, ktorý bude nutný na schválenie návrhu zmluvy o brexite uzavretej vládou premiérky Mayovej.

Môže vás zaujímať

Ministerstvo vnútra nedokáže vysvetliť, čí Lučanský má, alebo nemá šoféra