Jednou vetou

Košice tancovali na plný plyn. Pozrite si aj video a naučte sa tancovať

Foto: TASR, Zdroj: TASR/Redakcia

Košickú Hlavnú ulicu aj tento rok zaplnili stovky najmä mladých ľudí tancujúcich ľudový kruhový tanec karička. Vytvorili pritom netradičný rekord, keď počas tanca zrazu „zamrzli“ a na desať sekúnd ostali v tichu stáť ako sochy.

Do pokusu o rekord sa zapojilo celkovo 867 tanečníkov. TASR to potvrdila hlavná koordinátorka projektu Katarína Čániová. „Zrazu sa zastalo a stali sme sa na chvíľu sochami, čo bolo v tej horúčave dosť zaujímavé. Každý rok vymyslíme niečo iné. Veríme, že tohtoročný rekord v zamrznutí v tanci bude potvrdený,“ uviedla.

Išlo v poradí o piaty ročník masového tancovania známeho ľudového tanca. Tzv. Jubilejnou karičkou zároveň odštartoval 36. ročník medzinárodného folklórneho festivalu Cassovia Folkfest. Do tancovania sa zapojili účastníci nielen zo Slovenska, ale aj z Česka a Maďarska. Podujatie sprevádzala súťaž o najkrajší účes a najoriginálnejší klobúk.

Karička sa tancuje v centre Košíc od roku 2013 a každý rok došlo k vytvoreniu rôznych ustanovujúcich slovenských rekordov. Napríklad vlani takmer tisícka tancujúcich vytvorila 490 bráničiek.

Takto to žilo pred rokom v Košiciach:

 

Keď Vás karička nedostala, vyskúšajte toto a zabávajte sa:

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky