Jednou vetou

Palacka cvakal manželku: V rúšku ti to svedčí, drahá?!

Bývalý pokladník SDKÚ Gabriel Palacka si tažkú hlavu z karantény nerobí

autorská koláž hlavne.sk, Foto: TASR

Ani bývalý pokladník SDKÚ, ktorý sa musel porúčať v roku 1999 z politiky Gabriel Palacka už nevydržal doma a s manželkou sa vybrali spolu na prechádzku po nábreží Dunaja. Napriek odporúčaniam hygienikov, aby ľudia nosili rúška, Palacka bol bez ochrany. Nič mu to však nebránilo, aby potešil fotkou manželku, ktorá zapózovala s rúškou pred Novým mostom. "Ach, toto bude naša spomienka na jar 2020":

Bolo vidieť, že Palacka si chcel dať na zábere svojej manželky záležať. Fotil z podrepu aj iných pozícií. Sami sa môžete presvedčiť na videu nižšie. Spočiatku to vyzeralo, že exminister to má pod kontrolou, no napokon velenie pri výbere vhodnej pózy a zátiší aj pre mierne vrtochy počasia vybrala jeho drahá polovička.

FOTO: Expremiér na nákupoch s manželkou. Tá mu ale dáva zabrať!

Bývalého pokladníka za SDKÚ a dobrého kamaráta expremiéra Mikuláša Dzurindu vídať na verejnosti zriedka. Aj napriek tomu, že mladšie generácie si tohto kedysi vplyvného muža nepamätajú, bol to práve on, kto údajne nepustil na Slovensko tretieho mobilného operátora, z čoho mali profitovať Globtel (Orange) a Eurotel (Telekom) a musel preto aj odísť z postu ministra dopravy.

Palackove meno sa objavilo aj neskôr a to v súvislosti s tunelom Branisko, ale aj nákupe ľahkých motorových vozňov pre železnice. Pamätnou je veta z listu Petra Kresánka vtedajšiemu premiérovi Mikulášovi Dzurindovi: „Gabo berie veci alternatívne, ktorá mala podľa niektorých politikov znamenať v zrozumiteľnej reči úplatky“.

Palacka podozrenia a obvinenia odmietal. V roku 2003 sa mu podarilo získať od SDKÚ politickú trafiku, keď sa stal zástupcom v Euróspkej banke pre obnovu a rozvoj a načas sa presťahoval do Londýna. Keď sa tam za ním novinári vybrali a chceli urobiť rozhovor, Palacka ich vyzval, aby na neho hovorili anglicky.

Na otázky však neodpovedal, fotenie mu ide zrejme lepšie. Aj manželka vyzerala byť spokojná.

 

EXKLUZÍVNE FOTO: Nový imidž exministra. Je toto vôbec on?

Môže vás zaujímať

NKÚ: Dlh za rekonštrukciu zimného štadióna riešila Bratislava nezákonne