Jednou vetou

Nepáči sa mu? Danko vo veľkom redizajnuje luxusný dom za 500 000 eur

Andrej Danko radikálne zasahuje do pôvodného projektu svojho domu

autorská koláž hlavne.sk, TASR, jxp

Kúpil poriadny domisko a stále v ňom nebýva. Predseda NR SR a šéf SNS Andrej Danko investoval pol milióna eur do luxusného domu v hlavnom meste, ktorý zdá sa kompletne rekonštruuje. Posúďte sami podľa fotiek nižšie:

AUDIO: Po Jankovi išli viacerí. Odkazuje matka zavraždenej Martiny Kušnírovej

Nová hacienda zrejme stále nespĺňa predstavy. Andrej Danko prekvapil verejnosť, keď sa v roku 2017 prevalilo, že investoval 500-tisíc eur do nového domu. Išlo o luxusnú honosnú stavbu v tichej časti bratislavskej Dúbravky, kde doslova po náročných dňoch v parlamente a šarvátkach v koalícii dokáže sem-tam vypnúť.

Pozemok má podľa listu vlastníctva rozlohu 480 m², podlahová plocha domu sa nachádza na 430 m². Obrovská terasa má  rozlohou 140 m². V dome malo byť podlahové kúrenie, osobný výťah, bazén, či garáž pre 3 autá.

Dankov záhadný výlet do Prahy. Nikto o ňom nechce hovoriť podrobnosti

Šéf parlamentu vtedy tvrdil, že dom financuje z veľkej časti zo svojich peňazí a sčasti aj cez hypotekárny úver. Predpokladal, že do úplného dokončenia megadomu bude musieť investovať ešte veľa peňazí, uvažovalo sa o sume 150 000 eur. Hlavne.sk bolo zvedavé, ako jeho megastavba pokročila. Žije tam už Andrej Danko so svojou priateľkou a reportérkou TA3 Simonou Frantovou?

Kňaz sa pustil kvôli ústavnému súdu do prezidenta Kisku

Miesto pre synov z rozvedeného manželstva? Danko evidentne robí prístavbu dvoch izieb na inak dokončenom dome.

honosná vila A. Danka | Foto: jxp

 

Predseda Národnej rady nerobí len prístavbu dvoch izieb, ale evidentne úplne mení pôvodný dizajn stavby.

 

honosná vila A. Danka | Foto: jxp

 

Opýtali sme sa A. Danka, čo presne zamýšľa s polmiliónovou vilou, ktorú kúpil a či vlastne to bola dobrá investícia, keď ju nielen upravuje, ale výrazne prestavuje? Na otázky hlavne.sk však neodpovedal.

 

honosná vila A. Danka | Foto: jxp

 

Andrej Danko vlastní okrem polmiliónovej vily ešte dom v Miloslavove a byt. Ďalší dom predal pred kúpou tejto lukratívnej vily za 285-tisíc eur. Cez firmu kúpil aj rekreačný dom v lukratívnej zóne golfového areálu v obci Šajdíkove Humence na Záhorí, kde trávi často voľný čas s priateľkou.

 

rekreačné chatky v golfovom rezorte v obci Šajdíkove Humence | foto: penatigolfresort.sk

 

„Nepoviem vám, kde pán Danko v súčasnosti žije, ani kedy sa presťahuje na novú adresu, veď viete, že nehnuteľností má viac a na otázky týkajúce sa jeho súkromia neodpovedám,“ povedal pre hlavne.sk hovorca predsedu parlamentu Tomáš Kostelník.

Poradca poradcu? Bývalý poslanec Rafaj na kávičke s Dankovou pravou rukou

Môže vás zaujímať

Väzobne stíhaná Monika J. sa vzdala funkcie sudkyne