Nepáči sa mu? Danko vo veľkom redizajnuje luxusný dom za 500 000 eur

Andrej Danko radikálne zasahuje do pôvodného projektu svojho domu

autorská koláž hlavne.sk, TASR, jxp

Kúpil poriadny domisko a stále v ňom nebýva. Predseda NR SR a šéf SNS Andrej Danko investoval pol milióna eur do luxusného domu v hlavnom meste, ktorý zdá sa kompletne rekonštruuje. Posúďte sami podľa fotiek nižšie:

AUDIO: Po Jankovi išli viacerí. Odkazuje matka zavraždenej Martiny Kušnírovej

Nová hacienda zrejme stále nespĺňa predstavy. Andrej Danko prekvapil verejnosť, keď sa v roku 2017 prevalilo, že investoval 500-tisíc eur do nového domu. Išlo o luxusnú honosnú stavbu v tichej časti bratislavskej Dúbravky, kde doslova po náročných dňoch v parlamente a šarvátkach v koalícii dokáže sem-tam vypnúť.

Pozemok má podľa listu vlastníctva rozlohu 480 m², podlahová plocha domu sa nachádza na 430 m². Obrovská terasa má  rozlohou 140 m². V dome malo byť podlahové kúrenie, osobný výťah, bazén, či garáž pre 3 autá.

Dankov záhadný výlet do Prahy. Nikto o ňom nechce hovoriť podrobnosti

Šéf parlamentu vtedy tvrdil, že dom financuje z veľkej časti zo svojich peňazí a sčasti aj cez hypotekárny úver. Predpokladal, že do úplného dokončenia megadomu bude musieť investovať ešte veľa peňazí, uvažovalo sa o sume 150 000 eur. Hlavne.sk bolo zvedavé, ako jeho megastavba pokročila. Žije tam už Andrej Danko so svojou priateľkou a reportérkou TA3 Simonou Frantovou?

Kňaz sa pustil kvôli ústavnému súdu do prezidenta Kisku

Miesto pre synov z rozvedeného manželstva? Danko evidentne robí prístavbu dvoch izieb na inak dokončenom dome.

honosná vila A. Danka | Foto: jxp

 

Predseda Národnej rady nerobí len prístavbu dvoch izieb, ale evidentne úplne mení pôvodný dizajn stavby.

 

honosná vila A. Danka | Foto: jxp

 

Opýtali sme sa A. Danka, čo presne zamýšľa s polmiliónovou vilou, ktorú kúpil a či vlastne to bola dobrá investícia, keď ju nielen upravuje, ale výrazne prestavuje? Na otázky hlavne.sk však neodpovedal.

 

honosná vila A. Danka | Foto: jxp

 

Andrej Danko vlastní okrem polmiliónovej vily ešte dom v Miloslavove a byt. Ďalší dom predal pred kúpou tejto lukratívnej vily za 285-tisíc eur. Cez firmu kúpil aj rekreačný dom v lukratívnej zóne golfového areálu v obci Šajdíkove Humence na Záhorí, kde trávi často voľný čas s priateľkou.

 

rekreačné chatky v golfovom rezorte v obci Šajdíkove Humence | foto: penatigolfresort.sk

 

„Nepoviem vám, kde pán Danko v súčasnosti žije, ani kedy sa presťahuje na novú adresu, veď viete, že nehnuteľností má viac a na otázky týkajúce sa jeho súkromia neodpovedám,“ povedal pre hlavne.sk hovorca predsedu parlamentu Tomáš Kostelník.

Poradca poradcu? Bývalý poslanec Rafaj na kávičke s Dankovou pravou rukou

Môže vás zaujímať

Beblavý nevidí Druckerovu stranu ako partnera