Jednou vetou

Parlamentná delegácia v Lotyšsku. Tento darček tam prinesú.

Zľava: Martin Glváč, Andrej Danko, Béla Bugár

foto: MIPS/hlavne.sk

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) odcestoval v pondelok na dvojdňovú oficiálnu návštevu Lotyšskej republiky. Okrem rokovania s lotyšským prezidentom Raimondsom Véjonisom čaká Danka i stretnutie s predsedníčkou parlamentu Inárou Múrniece. Spolu s Dankom sú na návšteve Lotyšska podpredsedovia parlamentu Martin Glváč (SMER-SD) a Béla Bugár (MOST-HÍD).

Súčasťou cesty bude aj slávnostné odovzdanie knižného daru Slovenskej republiky pre Lotyšskú národnú knižnicu, a to špeciálnej edície Prostonárodných slovenských rozprávok od Pavla Dobšinského. Na Slovensku vyšlo z tejto edície iba 500 kusov.

Fico: Mohol som si to u Kisku odpustiť, ale prišlo mi smiešne… 

„Chcem Lotyšskej národnej knižnici venovať dielo, ktoré je slovenským národným kultúrnym dedičstvom, pretože odráža stáročné skúsenosti našich predkov a zároveň zrkadlí život slovenského ľudu,“ vysvetlil pred oficiálnou návštevou Danko.

Dovolenka v Chorvátsku? Na týchto miestach pomôžu aj slovenskí policajti

Slovenskú parlamentnú delegáciu čaká aj podpis Memoranda o porozumení medzi Národným ústavom detským chorôb v Bratislave a Detskou univerzitnou nemocnicou v Rige. V memorande si obe strany dohodnú spoluprácu v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti, ako aj podmienky o zabezpečení cirkulácie lekárov vedecko-výskumnej činnosti.

Náš rozprávkový poklad majú už aj v Lotyšsku

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky