Jednou vetou

Parlamentná kuchyňa a bufet prešli rekonštrukciou

Ilustračné foto

Foto: TASR

Parlamentná kuchyňa a bufet sú po ôsmich mesiacoch opäť v plnej prevádzke. Priestory, ktoré prešli rozsiahlou rekonštrukciou, opätovne otvorili v utorok.

„Zlý hygienický štandard a dlhé roky fungovania parlamentnej kuchyne si vyžiadali jej celkovú rekonštrukciu. Zmenou prešiel aj parlamentný bufet. Po 24 rokoch nepretržitého fungovania sa kompletne menila elektrika, vodoinštalácia, vzduchotechnika, plyn aj chladenie. Rozsiahla rekonštrukcia skončila na čas a dnes oficiálne kuchyňa začína svoju riadnu prevádzku,“ uviedol Odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR.

Nové priestory pre ministerstvo spravodlivosti, kto má pre najlepšie ponuky?

Podľa odboru sa oproti predpokladanej hodnote zákazky podarilo vďaka transparentnej súťaži ušetriť viac ako 130.000 eur. „Vďaka ďalším racionalizačným opatreniam a dobrému riadeniu stavebných prác sa na celkových výdavkoch ušetrilo viac ako 42.000 eur. Parlamentný bufet a kuchyňa slúžia denne pre viac ako 650 ľudí,“ uvádza sa v stanovisku.

Kancelária NR SR ešte pred takmer rokom vydala vo vestníku verejného obstarávania výzvu na predkladanie ponúk s tým, že predpokladaná hodnota zákazky presahuje milión eur bez DPH. Základným kritériom pri vyhodnotení ponúk bola cena. Predmetom zákazky na uskutočnenie stavebných prác bola komplexná prestavba kuchyne a jedálne, ktoré boli v pôvodnom stave.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky