Jednou vetou

Päť stredných škôl otvorí v najbližších dňoch svoje brány verejnosti

Ilustračné foto

foto: TASR

Päť stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) organizuje predposledný novembrový týždeň deň otvorených dverí. Prezentovať sa budú gymnazisti, elektrikári, strojníci, kaderníci, vizážisti, ale aj umelci. Žiaci základných škôl a ich rodičia môžu získať informácie, ktoré im pomôžu pri rozhodovaní sa, kde v štúdiu pokračovať. Informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Svoje brány pre verejnosť otvorí v utorok (20. 11.) od 11.00 h do 15.30 h Gymnázium Pankúchova 6 v Bratislave, ktoré pozýva do svojich priestorov záujemcov o štúdium, žiakov zo základných škôl, ich rodičov a výchovných poradcov. „Najväčší záujem je o informácie týkajúce sa štúdia, prijímacích skúšok, učebných plánov, mimoškolskej činnosti, o úspešnosti absolventov pri prijímacích skúškach na vysoké školy, ale aj o aktivitách školy v rámci olympiád, súťaží a projektov,“ priblížila Forman.

V utorok od 9.00 do 17.00 h bude mať otvorené pre všetkých aj škola s najdlhšou tradíciou zo všetkých stredných odborných škôl elektrotechnických v Bratislave, a to Stredná priemyselná škola elektrotechnická na Zochovej 9. Na návštevníkov čaká prehliadka priestorov školy, tried či odborných laboratórií.

Čo robiť, keď štátne inštitúcie nedodržiavajú infozákon? Takto to funguje!

Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky na Svätoplukovej 2 v Bratislave privíta v utorok od 8.30 do 13.00 h všetkých záujemcov o štúdium, verejnosť či zamestnávateľov. Pripravené sú prehliadka školy, informácie o projektových aktivitách, ako aj ukážky prác žiakov v odbore kaderník – vizážista, kaderník, kozmetik, manikér – pedikér.

Vo štvrtok 22. novembra sa bude možné oboznámiť s priestormi Strednej priemyselnej školy strojníckej sídliacej v historickej budove na Fajnorovom nábreží 5. Deň otvorených dverí bude od 9.00 do 16.00 h.

Svoje brány pre verejnosť otvorí aj Škola úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru na Dúbravskej ceste 11 v Bratislave. Deň otvorených dverí sa bude konať v piatok 23. novembra od 11.00 do 17.00 h. Návštevníci, ktorí zavítajú do jej priestorov, sa dozvedia napríklad informácie o dôležitých termínoch v živote školy, ako aj o jej odboroch, úspechoch či projektoch.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky