Jednou vetou

Pavol Rusko: Volzová nie je obeť, ale agresor

Pavol Rusko

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Bývalý mediálny magnát a politik Pavol Rusko zvolal na 10. hodinu tlačovú konferenciu s dôležito znejúco témou: Čas na pravdu a priznanie. Dianie hlavne.sk naživo sleduje. Pavol Rusko je v súčasnosti obvinený z podieľania na príprave vraždy niekdajšej obchodnej spoločníčky Silvie Volzovej. Vyšetrovateľ ukončil vyšetrovanie návrhom na obžalobu. Rusko je obvinený aj v súvislosti so sfalšovaním zmeniek TV Markíza. Po slobode sa pohybuje s monitorovacím náramkom.

Expremiér Fico sa bez ochrankárov nepohne ani na krok

10:55 „Je to intímna vec medzi klientom a advokátom,“ uviedol advokát Marek Para na otázku, či Rusko platí jeho právne zastupovanie, keďže je evidentne insolventný, sám. „Platím ju čiastočne ja a čiastočne mne blízka osoba,“ uviedol P.Rusko.

10:50 P. Rusko opisuje dianie v čase, keď mal objednávať vraždu S.Volzovej: „Si naozaj myslíte, že ak Licenčná rada zasadala raz za mesiac, Volzová by zmizla, a mesiac by nikomu nechýbala? A ja by som prišiel na Licenčnú radu, že prepíšte na mňa, prosím jej 5 percentný podiel? A oni by sa spýtali – kde je Volzová? A ja by som povedal: Neviem. Veď by som bol prvý podozrivý a licenciu by zobrali. Ja rok a pol žijem s tým, že som vrah. Moje deti to čítajú. A ja som nič neurobil,“ povedal P. Rusko.

10:40 Pavol Rusko odmieta reagovať na otázky ohľadom kauzy 70 miliónových zmeniek TV Markíza, kde prebieha vyšetrovanie a obvinený je okrem P.Ruska aj M.Kočner a Š.Ágh. „Nebudem sa vyjadrovať k ničomu, čo nie je ukončené,“ povedal P.Rusko

Ekluzívne: Video z vianočného fotenia Heringhovej s deťmi. To bola zábava!

10:35 P. Rusko reaguje na novinársku otázku: Prečo Kaštan potvrdzuje verziu Černáka? „Keď sa budeme v aute baviť o počasí a vy z toho auta vyjdete a poviete, že som chcel zavraždiť Jozefa Mrkvičku, tak mňa obvinia a vás nie, lebo nebude existovať žiadny dôkaz, že ste si to vymysleli. Jediným dôkazom by bolo moje tvrdenie,“ povedal Rusko.

10:30 „Celá kauza bola vymyslená a účelová. Pri jej vyšetrovaní nikto nehľadal pravdu, ale hľadali spôsoby, ako usvedčiť daného vinníka,“ povedal Rusko s tým, že podáva podnet na Generálnu prokuratúru na ľudí, ktorí ho zdiskreditovali. Vyšetrovací spis je podľa neho festivalom lží.

10:25 Z 55 ľudí len jeden svedčil, že by Rusko objednával vraždu. „Precízna práca polície ale zistila, že som vrah,“ uviedol P.Rusko. Na margo S.Volzovej Rusko povedal: „Nikdy nepriniesla ani euro, ani bankovú garanciu. Bol to len jeden list, že začnú s hľadaním investora.“ Volzová podľa neho nie je obeť, ale agresor, ktorý doviedol do Markízy mafiu.

FOTO: Na vianočné trhy si vybehli aj známe tváre. Takto si vychutnali dobroty a náladu!

10:20 Mafia podľa Ruska mala záujem o Markízu. Ak by mali dôkazy, že on chce objednávku vraždy, tak by to tvrdo zneužili – upozornil Rusko na margo záujmov Petra Steinhübela z toho obdobia. „Je to nezmysel,“ tvrdí Rusko.

10:17 „Od februára mala Volzová ochranu od Čongrádyho. Ani jeden z ochrankárov nevedel, že by jej hrozila vražda. Si myslíte, že by Čongrády nepovedal ochrankárom, že bola objednávka na jej likvidáciu, ak by to tak bolo?“ uviedol.

Prezidentskí kandidáti: Ako budú tráviť Vianočné sviatky?

10:10 „V živote som nevidel jedného, druhého,“ vyhlásil P.Rusko na margo M.Kaštana a M.Černáka. Upozornil, že je nezmysel, aby prišiel za týmito mafiánmi, nech odstránia Volzovú tak ako Bachledu. „Snáď by sa mi nepriznali, že odstránili Bachledu a že áno, Volzovú odstránia rovnakým spôsobom,“ uviedol P.Rusko a upozornil, že všetci vedia, že mali všade kamery, takže asi by s nimi pod kamerami nedojednával v kancelárii vraždu.

10:05 „Petit môjho obvinenia súvisí s tým, že som mal chcieť podiel Silvie Volzovej,“ uviedol P.Rusko. Silvia Volzová podľa neho nikdy v Televízii Markíza podiel nemala. TV Markíza bola tá, ktorá vlastnila pozemky, budovy, vyrábala, vlastnila autorské práva. V 95.roku TV Markíza dostala licenčnú zmluvu, kde STS Markíza so S. Volzovou uzavrela zmluvu s TV Markíza, teda veľkou Markízou, že dostane 10 percent zo zisku veľkej Markízy. Podiel Silvie Volzovej bol 5 percent zo zisku. To je všetko, na čo som sa mal ulakomiť,“ vyhlásil Pavol Rusko. „Bez môjho súhlasu nebolo možné v TV Markíza podpísať žiadnu zmluvu,“ uviedol P. Rusko. Rusko upozornil, že aj akákoľvek zmena vo vedení by musela byť nahlásená Licenčnej rade. Tá by ju buď schválila, alebo zobrala licenciu. „Ak si ja objednám kvôli 5 percentám vraždu spoločníčky a chcem získať majetkový prospech, tak by som usiloval zároveň aj o to, aby nám bola odňatá licencia.“ Upozornil, že Licenčná rada by nikdy neodsúhlasila prevod podielu, ak by neprišla osobne Silvia Volzová.

Zločinecké komando v kauze vraždy Kuciaka; kto je kto?

10:02 „Nemám za sebou najľahší rok,“ vyhlásil Pavol Rusko. Ten spracoval s advokátom Marekom Parom 10 bodov, ktoré sú vybrané z výpovedí Černáka, Kaštana a vyšetrovateľa, ktoré dali do konfrontácie s legislatívou.

Ide o prvé verejné vystúpenie Pavla Ruska po dlhej dobe. Polícia ho totiž zaviazala, aby nekomunikoval s novinármi. Keďže vyšetrovanie v prípade objednania vraždy S.Volzovej je ukončené a prípad posudzuje prokurátor, Pavol Rusko zorganizoval tlačovú konferenciu.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky