Jednou vetou

Pellegrini a Laurenčík sú zvyšnými dvoma podpredsedami parlamentu

Zľava: Milan Laurenčík a Peter Pellegrini sa stali novými podpredsedami NR SR v VIII. volebnom období

koláž hlavne.sk, Facebook

Na zvolenie do funkcie podpredsedu parlamentu je potrebné získať nadpolovičnú väčšinu hlasov všetkých poslancov NR SR, teda 76.

Bývalý premiér a podpredseda Smeru – sociálnej demokracie (Smer-SD) Peter Pellegrini a Milan Laurenčík zo strany Sloboda a Solidarita (SaS) sú zvyšnými dvoma podpredsedami Národnej rady SR (NR SR). Rozhodli o tom poslanci parlamentu v tajnom hlasovaní.

Pellegrinimu odovzdalo svoj hlas 95 a Laurenčíkovi 85 zo 138 platných hlasov poslancov. Na zvolenie do funkcie podpredsedu parlamentu je potrebné získať nadpolovičnú väčšinu hlasov všetkých poslancov NR SR, teda 76.

Pellegrini na sociálnej sieti k svojmu zvoleniu uviedol, že to vníma ako záväzok pracovať ďalej pre ľudí. Jeho snahou vraj bude vytvoriť na pôde parlamentu dôstojné prostredie, ktoré vytvorí podmienky na prijatie rozumných riešení v boji proti pandémii. „Rovnako budem stáť vždy na strane tých, ktorí potrebujú silné sociálne opatrenia v čase, keď vládna koalícia hovorí o ich zrušení. Ako člen zahraničného výboru chcem brániť záujmy Slovenska v zahraničí tak, aby sme boli na našu vlasť hrdí,“ napísal.

V PARLAMENTE POKRAČUJEM V PRÁCI PRE ĽUDÍ Priatelia,dnes som získal dôveru poslancov NR SR zastávať post podpredsedu…

Uverejnil používateľ Peter Pellegrini Utorok 24. marca 2020

 

FOTO: Kompletné vedenie Národnej rady Slovenskej republiky pre VIII. volebné obdobie:

Vedenie Národnej rady Slovenskej republiky zľava: Gábor Grendel, Juraj Šeliga, Milan Laurenčík, Peter Pellegrini s predsedom NR SR Borisom Kollárom v strede | foto: K NR SR

 

Vedenie NR SR je tak v kompletnom zložení. Na ustanovujúcej schôdzi z 20. marca členovia zákonodarného orgánu zvolili za predsedu parlamentu lídra hnutia Sme rodina Borisa Kollára. Podpredsedami sa stali Gábor Grendel z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a Juraj Šeliga zo strany Za ľudí.

Aj šiesta parlamentná strana Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) mala svojho kandidáta do funkcie podpredsedu pléna. Bol ním Štefan Kuffa, ktorý však v dnešnej tajnej voľbe nezískal potrebný počet hlasov. Dôveru mu vyslovilo len 31 zo 138 platných hlasov poslancov.

Môže vás zaujímať

DRUCKER: Minister Krajčí je nám na nič a mal by hodiť uterák do ringu