Jednou vetou

Pellegrini hovorí o potrebe zásadnej reformy Smeru-SD,pripúšťa aj svoj odchod

Predseda vlády SR Peter Pellegrini

foto: TASR

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) pripúšťa v súvislosti so situáciou v Smere-SD svoj odchod. Ak by zo strany odišiel, do inej by nevstúpil. Hovoril to novinárom.

„Urobím všetko pre to, aby Smer-SD vyhral parlamentné voľby a aby mohol byť súčasťou vládnej koalície. Ale preto bude musieť prejsť zásadnou reformou. Ak sa to podarí, tak sa budeme vídavať ešte často. Ak sa to nepodarí, tak sa my osobne, ja s vami, stretávať nebudem,“ povedal novinárom Pellegrini.

Medzi poslancov pribudne aj bývalý podporovateľ Slotu a brat exposlanca za OĽaNO

Na otázku, či by po odchode išiel do strany, ktorú pripravuje exminister zdravotníctva a vnútra Tomáš Drucker, povedal, že sa do žiadnej inej strany nechystá. „Sľúbil som, že nepôjdem do žiadnej inej strany,“ podotkol.

Pripomenul, že bez členov žiadna strana nemôže fungovať. Otázky o ďalšom postupe je podľa neho potrebné smerovať na predsedu Smeru-SD Roberta Fica.

Pellegrini o tom hovoril v súvislosti s výzvou niektorých okresných predstaviteľov Smeru-SD v Košickom kraji, ktorou žiadajú Roberta Fica a Roberta Kaliňáka, aby odstúpili z funkcií. Pellegriniho zas vyzývajú na kandidatúru za predsedu Smeru-SD.

Pnutie v najväčšej vládnej strane si musia vyriešiť vnútri strany, uviedol Kiska

Sedem krajských predsedov Smeru-SD v reakcii na situáciu vyhlásilo, že strana je jednotná a že budú o jej budúcnosti rozhodovať na riadnom sneme. Iniciátori výzvy žiadajú mimoriadny snem.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky