Jednou vetou

Pellegrini je rád, že vzniká nová vláda. Avšak bude to mať ťažké

Predseda vlády SR Peter Pellegrini a ministerka vnútra SR Denisa Saková počas kontroly aktuálnej situácie na hraničnom priechode Jarovce - Kittsee v súvislosti s ochorením COVID-19 spôsobeným koronavírusom (2019-nCoV) na Slovensku. Bratislava, 14. marec 2020.

Foto: SITA, Čunderlíková

Premiér Peter Pellegrini sa nevyhol kritike rozdelenia kompetencií ministerstiev, ktoré oznámili lídri vznikajúcej koalície.

KORONAVÍRUS: V sobotu potvrdili ďalších 12 prípadov na Slovensku

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) je rád, že vzniká nová vláda, no podľa neho bude mať náročnú úlohu, pretože situácia s koronavírusom može byť len komplikovanejšia.

Povedal to pri kontrole slovensko-rakúskej hranice, kde bol spoločne s ministerkou vnútra Denisou Sakovou (Smer-SD). Predseda vlády sa nevyhol kritike rozdelenia kompetencií ministerstiev, ktoré oznámili lídri vznikajúcej koalície.

Nech už sa dohodnú

„Ja som rád, že vzniká a myslím si, že tá situácia bude už len zložitejšia a komplikovanejšia. A ja im ako občan Slovenskej republiky budem držať palce,“ povedal na margo vznikajúcej vládnej koalície. Podľa neho sú informácie o novom zložení vlády zatiaľ len veľmi čiastkové. „Nech sa už čím skôr dohodnú, nech nemá Slovensko nervozitu z toho, že tu máme koronavírus, ale ešte aj z toho, že stále nevieme oznámiť ľuďom, že kto to tú krajinu vlastne ide viesť,” povedal s tým, že síce rozumie argumentu, aby bola najprv informovaná prezidentka Zuzana Čaputová, no podľa neho ľudia majú právo vedieť, kto bude zastávať kľúčové posty.

Odchádzajúci premiér budúcej vláde: Mali by to byť odborníci

Pellegrini sa nevyhol kritike rozdelenia kompetencií ministerstiev, ktoré oznámili lídri vznikajúcej koalície. „Trošičku ma vyrušuje len to, že ja osobne si myslím, aby sa pohli veci na Slovensku dopredu. Mala by budúca vláda skôr rezorty spájať, ako vytvárať nejaké trafiky, len aby mohol byť niekto nejakým ministrom pre niečo a vicepremiérom pre niečo,“ povedal. Premiér zdôraznil, že by vo vláde v súčasnej dobe mali byť najmä odborníci, ktorí budú vedieť pracovať 24 hodín denne a sedem dní v týždni a jeho kabinet si bude plniť svoje povinnosti do poslednej chvíle.

Designovaný premiér Igor Matovič (OĽaNO) v piatok podvečer vyhlásil, že po dvanástich dňoch dospeli hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a Sme rodina, strany Sloboda a Solidarita (SaS) a Za ľudí k dohode o vytvorení novej vlády. V parlamente budú disponovať ústavnou väčšinou, keďže spolu obsadia 95 mandátov.

EXKLUZÍVNE. Starosta Kostolišťa: Niektorí pre Koronavírus radšej ani z domu nevychádzajú

Môže vás zaujímať

R. Raši: Niekoľko dôkazov o klamstvách pani Remišovej