Jednou vetou

Pellegrini je z útokov na Srí Lanke zdesený, vyjadril úprimnú sústrasť

Predseda vlády SR Peter Pellegrini

foto: TASR

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) vyjadril úprimnú sústrasť pozostalým a poprial veľkú duševnú silu všetkým, ktorých tragicky zasiahla správa o nedeľných výbuchoch v hoteloch a katolíckych kostoloch na Srí Lanke.

„Som zdesený z tej obrovskej a koncentrovanej nenávisti, ktorá dokáže niekoho priviesť k takýmto ohavným činom. Strata každého ľudského života bolí, ale smrť toľkých ľudí len pre akési zvrátené presvedčenie sa vymyká ľudskému chápaniu,“ napísal premiér na sociálnej sieti.

Na Srí Lanke došlo v nedeľu k ôsmim výbuchom, cieľmi všetkých boli kostoly a hotely. Medzi takmer 160 obeťami sú aj cudzinci vrátane občanov USA, Británie a Holandska. Slováci medzi nimi podľa doterajších informácií slovenského rezortu diplomacie nie sú.

Prezident SR vyjadril sústrasť rodinám obetí výbuchov na Srí Lanke

Explózie si vyžiadali aj viac ako 400 zranených. K šiestim výbuchom došlo v metropole Kolombo, jeden výbuch nastal v meste Negombo ležiacom približne 35 kilometrov severne od Kolomba a ďalší v meste Batticaloa na východe Srí Lanky.

Podľa miestnej polície majú najmenej dva z útokov na svedomí samovražední atentátnici. K zodpovednosti za útoky sa doposiaľ nikto neprihlásil.

Môže vás zaujímať

Ministerstvo vnútra nedokáže vysvetliť, čí Lučanský má, alebo nemá šoféra