Jednou vetou

Pellegrini kritizoval Kisku a Lipšica

Predseda vlády Peter Pellegrini (vpravo) bol v diskusnej relácii s Andrejom Kiskom (vľavo)

autorská koláž hlavne.sk, RTVS, TASR

Kiska si má premenovať stranu Proti ľuďom a namiesto vyplakávania pred médiami vypovedať pred políciou, aby sa vyvinil z daňových podvodov. Povedal to predseda vlády Peter Pellegrini v o 5 minút 12 na RTVS. Nepáči sa mu, že exministra Daniela Lipšica si jeho komunikáciu s obžalovanou Alenou Zsuzsovou nevšímajú, kým iní musia vyvodiť politickú zodpovednosť.  

,, Keď povie pani Zsuzsová v priamom prenose na súde,že pán Lipšic , ktorý tam sedí, že ona si s ním písala a stretávala aže nechce byť s ním v jednej miestnosti, lebo ho dobre pozná a on povieto nie je pravda, za 5 minút žiadna kauza. Ale keď sa jedná o niekoho iného,tam už samozrejme treba odísť z politického života,“ vyhlásil Pellegrini a Andrejovi Kiskovi adresoval tieto slová: ,, A tu opäť keď sa vyšetruje, keď nám to vyhovuje, tak je to dobrá polícia a keď sa zrazu pozrie na daňové podvodypána Kisku, už je to zlá polícia,“ dodal Pellegrini.

Predsedu Za ľudí vyzval, aby šiel na výsluch pred orgány činné v trestnom konaní a ak je nevinný, polícia to skonštatuje. ,,Nedovolím, aby urážal políciu, že je to nejaká mafia, ktorá sa mu pomstí,“ uviedol predseda vlády.

Kiskov otvorený list Ficovi. Avšak na túto vec akosi veľmi rýchlo zabudol

Andrej Kiska zareagoval na diskreditačné video, na ktorom mafián Reichel spomína jeho meno v súvislosti s pozemkami a označil ho za dielo smerákov.

Počas diskusie o 13 dôchodku a prídavkoch na deti, o čom by mal parlament rozhodovať už tento utorok, Pellegrini Kiskovi povedal, aby si zmenili názov. ,,Keď pani Remišová ešte trikrát povie, že nechce dať deťom rodinné prídavky, tak po hlasovaní môžu zvolať snem a môžu si zmeniť názov: Proti ľuďom,“ povedal.

Pellegrini sa zastal Čaputovej: V tomto sa správne zachovala

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky