Jednou vetou

Pellegrini nadbieha prezidentke, môže prevziať voličov PS

Peter Pellegrini podáva prezidentke Zuzane Čaputovej demisiu, 20. 3. 2020

foto: SITA

Poslanec Blaha tvrdí, že dlhší čas sleduje nadštandardné vzťahy Pellegriniho, Sulíka a Kollára

Poslanec strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Ľuboš Blaha o podpredsedovi parlamentu Petrovi Pellegrinim (Smer-SD) na sociálnej sieti napísal, že nadbieha prezidentke Zuzane Čaputovej a že ako liberál môže prevziať voličov strany Progresívne Slovensko, ktorá sa v tohtoročných voľbách nedostala do parlamentu.

„Všimnite si, ako Pellegrini nadbieha Čaputovej – sú na nerozoznanie. Liberalizmus, slniečkarstvo, progresivizmus, ten istý marketing, tá istá podpora médií. Progresívne Slovensko je zlyhaný projekt a Pellegrini ako liberál môže prevziať jeho voličov,“ napísal Blaha.

Ako ďalej uviedol, dlhší čas sleduje veľmi nadštandardné vzťahy Pellegriniho, Sulíka a Kollára. „Žeby sa tu vytvárala ‚záloha‘ pre prípad, keď už psychopata na čele vlády nebudú vedieť biznismeni z SaS a Sme rodiny viac tolerovať?“ spýtal sa Blaha.

Bývalý expremiér Pellegrini ohlásil zámer založiť novú politickú stranu. Spolu s ním by mali odísť aj ďalší dvaja podpredsedovia Smeru-SD Richard Raši, Peter Žiga a pravdepodobne šesť poslancov Smeru-SD.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky