Jednou vetou

Pellegrini nemusí opätovne vysvetľovať poslancom svoje majetkové pomery

Premiér SR Peter Pellegrini

foto: Martin Nedeliak/hlavné.sk

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) nemusí prísť opätovne vysvetľovať parlamentnému výboru pre nezlučiteľnosť funkcií, či pri kúpe svojho bytu nebol v konflikte záujmov. Poslanci totiž odmietli návrh na začatie konania voči Pellegrinimu, ktorý podal predseda výboru Vladimír Sloboda (SaS). Väčšina nevidela zmysel v tom, aby Pellegrini prišiel opäť vysvetľovať, keď to urobil len nedávno.

„Pán premiér podal dobré vysvetlenie, považoval som to za transparentné. Nebudem hodnotiť, koľko byt stál, mne stačilo vysvetlenie premiéra Pellegriniho a nevidím dôvod na prijatie tohto uznesenia,“ povedal Pavol Goga zo Smeru-SD.

Ondrej Dostál z klubu SaS poukázal, že predseda vlády prišiel pred poslancov v čase, keď nebežalo konanie, a tak vlastne nemali o čom rokovať. „Bola to pripravená PR akcia,“ poznamenal. Podpredseda výboru Róbert Puci (Smer-SD) oponoval a zopakoval, že na ďalšie Pellegriniho vysvetľovanie nevidí dôvod. „Ak aj začneme konanie, nič viac sa už nedozvieme,“ podotkol. Podľa Puciho premiér zákon neporušil.

Gajdoš príde opäť do parlamentu vysvetľovať nákup vozov 8×8

Sloboda pripomenul, že jeho podnet sa týka kúpy bytu, ktorý Pellegrini nadobudol od spoločnosti J&T v čase, keď sa rozhodovalo o investícii, o ktorú mala záujem aj J&T. „Je tu podozrenie, že Peter Pellegrini mohol byť v konflikte záujmov,“ povedal a zdôraznil, že na otázky ohľadom konfliktu záujmov premiér neodpovedal. Puci o konflikte záujmov pochybuje.

Pellegrini vysvetľoval poslancom svoje majetkové pomery 18. apríla. Chcel tým rozptýliť pochybnosti, ktoré sa objavili v súvislosti s medializovanou kúpou bytu v lukratívnej bratislavskej lokalite. Poslancom priblížil všetok majetok, ktorý vlastní, a zároveň všetky svoje príjmy za posledných 12 rokov, odkedy zastáva verejné funkcie.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky