Jednou vetou

Pellegrini pritvrdil, poslal Druckerovi jasný odkaz

Tomáš Drucker (vľavo) a Peter Pellegrini

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Premiér Peter Pellegrini (SMER-SD) už zrejme nemá vynikajúce vzťahy s bývalým ministrom zdravotníctva a vnútra Tomášom Druckerom. Opisuje totiž, ako Drucker teatrálne opustil politiku. Ešte nedávno pritom nebolo vylúčené, že Drucker a Pellegrini sa stanú spolustraníkmi práve v Druckerovej chystanej strane.

Drucker a jeho psí kukuč. Matovičov odkaz hovorí za všetko

Nezhody vo vedení SMER-SD, kde staršie krídlo naráža na odpor mladšieho, sú dlhodobo známe. A keď to vyzeralo, že staré krídlo porazí vo vedení strany mladšiu krv, hovorilo sa aj o tom, že Peter Pellegrini skončí u Druckera v strane.

Trapas u premiéra. Pre toto nebol Pellegrini naživo v diskusnej relácii

Ešte pri odchode z politiky, konkrétne z postu ministra vnútra si boli Pelelgrini s Druckerom určite blízki. Drucker v rozhovoroch  pre médiá vravel, že Pellegrini chcel odísť z politiky spolu s ním! „V zásade som toto povedal viacerým kľúčovým ľuďom vrátane predsedu vlády Petra Pellegriniho, ktorý mi opakovane oznámil, že ak by malo dôjsť k mojej demisii, podá rezignáciu aj on,“  hovoril T. Drucker o tom ako prebiehalo jeho informovanie politických kolegov o tom, že ak T.Gašpar nepodá demisiu a neodíde z postu policajného prezidenta, odíde on.

EXKLUZÍVNE FOTO: Drucker láka do strany Ficových exministrov

Dnes má T. Drucker plán s vlastnou stranou, ale Peter Pellegrini demisiu nepodal a už za ním hodnotovo a názorovo nestojí. Takto reagoval P. Pellegrini na otázku Nového času, ako vníma novú stranu T. Druckera a jeho spojení s M. Maďaričom.

Buduje si tím? Tomáš Drucker na kávičke so známym moderátorom

„Ak mu tento svet chýba, tak nech sa páči. Želám mu všetko dobré, ale všetci vedia za akých okolností svet politiky opustil. Nikto ho k tomu nenútil, bolo to jeho rozhodnutie a dnes rozmýšľa, že by sa do toho sveta, ktorý tak teatrálne opustil, znovu vrátil… My mu v tom brániť nemôžme,“ uviedol Peter Pellegrini pre denník Nový čas.

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na 0910 554 995

 

Môže vás zaujímať

Viac ako pätina Slovákov očakáva, že na Slovensko príde druhá vlna koronavírusu