Jednou vetou

Pellegrini riešil s Gajdošom stíhačky: Budú padať na ministerstve obrany hlavy?

Minister obrany Peter Gajdoš (SNS) má čo vysvetľovať

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Ministrovi obrany Petrovi Gajdošovi sa zrejme podarilo presvedčiť premiéra P. Pellegriniho o kompetentnosti napriek kontroverznému podpisu historicky snáď najdrahšieho kontraktu v dejinách SR - stíhačiek F-16. Ide o kontrakt za 1,6 miliardy eur! Premiér Peter Pellegrini sa osobne pýtal ministra obrany na vysvetlenie k podpisu tzv. Letter of Offer and Acceptance, ktoré rezort podpísal bez súhlasu ministerstva financií.

Poslanci schválili Kažimíra za nového guvernéra NBS

Zdalo sa, že na ministerstve obrany budú  padať hlavy. Ešte cez víkend premiér vyhlasoval, že zmluvy, ktoré podpísalo ministerstvo obrany a týkajú sa nákupu stíhačiek F-16, sú neplatné.

Podľa víkendových slov Petra Pellegriniho ich mal  rezort obrany rovno skartovať. K podpisu podľa neho malo dôjsť až po podpise Ministerstvom financií SR. „O podpise takýchto zmlúv má byť priamo informovaný aj predseda vlády, nie  je to nákup ponožiek do skladu,“ rozhorčoval sa P.Pellegrini.

Exkluzívne: Máme zmluvu, cez ktorú vyberali úplatky

Premiér sa na stíhačky už osobne pýtal ministra obrany P.Gajdoša, od ktorého žiadal vysvetlenie.

„Premiér nijako nespochybnil samotný nákup stíhačiek, rezortu obrany vytkol nesprávny postup pri podpise zmlúv, nakoľko rezort obrany nepostupoval v zmysle uznesenia vlády a nedisponoval súhlasom rezortu financií,“ uvádza sa v stanovisku Tlačového a informačného oddelenia Úradu vlády.

Nočná mora rodičov: Čo jedia naše deti?

Stíhačky F-16 majú nahradiť zastaralé lietadlá Mig 29, ministerstvo obrany týmto nákupom plní Dlhodobý plán rozvoja a výstavby Ozbrojených síl SR.

Pridajte sa k nám na facebooku – viac informácií nájdete TU

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky