Jednou vetou

Pellegrini sa k Nočným vlkom vyjadrí až po polícii a generálnej prokuratúre

Premiér SR Peter Pellegrini

foto: TASR

Slovenský premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) v súvislosti s činnosťou Nočných vlkov na Slovensku počká na šetrenie policajných orgánov a generálnej prokuratúry. Až potom sa k celej záležitosti vyjadrí. Informoval o tom tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

„Nie Andrej Kiska, ale tieto orgány musia rozhodnúť o tom, či sú Noční vlci bezpečnostným rizikom pre Slovensko alebo nie,“ napísali z úradu vlády. Reagovali tak na vyhlásenie prezidenta SR Andreja Kisku, že pôsobenie Nočných vlkov je závažným bezpečnostným rizikom. Prezident vládu vyzval, aby vytvorila podmienky na účinný zásah voči „pochybným spolkom“ na Slovensku.

Rezort vnútra nemá informácie, že by ktokoľvek zo SR unášal vietnamského občana

Ministerstvo vnútra nemá informácie, že by ktokoľvek zo Slovenska unášal vietnamského občana do zahraničia. V reakcii na medializované informácie, že berlínsky vyšetrovatelia už nepochybujú, že bol pri únose použitý slovenský vládny špeciál, to uviedol hovorca Ministerstva vnútra (MV) SR Petar Lazarov.

Noční vlci sú riziko, únos Vietnamca sa mení na našu hanbu, vyhlásil Kiska

O tom, či budú prípad vyšetrovať aj slovenské orgány, musí podľa neho rozhodnúť prokuratúra a polícia, nie rezort vnútra. „Pokiaľ sa tak stane, rezort vnútra poskytne vyšetrovateľom maximálnu súčinnosť tak, ako to robil aj doteraz,“ dodal.

„Prípad vyšetruje nemecká polícia, nakoľko únos sa mal odohrať v Nemecku a nie na Slovensku,“ pripomenul Lazarov. Slovenská strana jej pritom podľa jeho slov poskytuje súčinnosť. „Uskutočnilo sa viacero výsluchov a len samotný rezort vnútra odpovedal v poslednom období v tejto veci na päť dožiadaní,“ priblížil.

Môže vás zaujímať

Pellegrini Sólymosovi: Ožral si sa? Pobil si sa? Toto by si mal urobiť!