Jednou vetou

Pellegrini sa zastal Čaputovej: V tomto sa správne zachovala

Prezidentka Zuzana Čaputová (vľavo) a Peter Pellegrini

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Nevídaná podpora. Predseda vlády SR Peter Pellegrini (SMER-SD) sa zastal prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá niekoľko dní čelí kritike za výroky o povolebných rokovaniach o budúcej vláde. Toto o nej povedal v relácii V POLITIKE na TA3.

V súvislosti s blížiacimi sa voľbami, ktoré budú na konci februára a vývojom preferencií politických strán, rastú aj obavy z možnej budúcej vlády, najmä ak by ich súčasťou boli extrémisti.  „Keby niekto prišiel s formáciou, ktorej súčasťou by bola ĽSNS, vyplývalo by z toho, že iná vláda nedokáže zvládnuť, musela by som ju menovať,“ odpovedala prezidentka SR Zuzana Čaputová v TV Markíza minulý týždeň na otázku moderátora, ktorý sa pýtal, či by vymenovala vládu s extrémistami.

Tieto slová niektorých mimoriadne prekvapili a na prezidentku sa spustila i lavína kritiky. „Javí sa však ako nepravdepodobné, že by táto strana mohla dostať poverenie na zostavenie vlády,“ dodala vtedy v televíznej debate hlava štátu.

„V tomto sa musím prezidentky zastať. Ona inak ani odpovedať nemohla v zmysle ústavy. Je predsa samozrejmé, že poverí zostavením vlády toho, kto jej preukáže parlamentnú väčšinu,“ reagoval v TA3 na aktuálne dianie na domácej politickej scéne predseda vlády Peter Pellegrini.

„Čo sa ona chudiatko musela brániť niekoľko dní. A na druhej strane ju išli aj kritizovať za to, že obžalovaný z daňových podvodov by nemal byť premiérom a takáto strana by nemala riadiť ani ministerstvo vnútra,“ reagoval tak Pellegrini v súvislosti s vyjadreniami prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá sa nedávno vyjadrila o exprezidentovi Andrejovi Kiskovi, ktorý je zároveň lídrom strany ZA ĽUDÍ. Ten sa svojimi premiérskymi ambíciami dlhodobo netají.

Pred nejakým časom Kisku a jeho kauzy kritizoval aj šéf Progresívneho Slovenska Michal Truban, ktorý najprv vyhlásil, že ak by bol Kiska obvinený, bolo by to pre budúcu koalíciu problém. Krátko na to otočil o 180 stupňov. „Ešte sa o tom bude treba baviť, ale nevidím v tom nejaký veľký problém,“ vyhlásil Truban (viac si prečítajte TU).

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky