Jednou vetou

Pellegrini si vie predstaviť byť premiérom aj po voľbách v roku 2020

Premiér SR Peter Pellegrini

foto: TASR/AP

Predseda vlády a podpredseda Smeru-SD Peter Pellegrini si vie predstaviť, že by bol premiérom aj po parlamentných voľbách 2020. "Pokiaľ si to budú želať občania, bude ma podporovať strana, budem mať na to zdravie a vitalitu, budem sa snažiť robiť si svoju prácu," povedal v diskusnej relácii TA3 V politike Pellegrini. Zároveň uviedol, že v budúcoročných eurovoľbách podľa neho šéf Smeru-SD Robert Fico nebude kandidovať za europoslanca.

Vymení Pellegrini vládnu limuzínu za toto?

Šéf exekutívy zároveň odmietol reči o sporoch s expremiérom a šéfom Smeru-SD Ficom. „S Robertom Ficom máme dobré vzťahy. Nepociťujem žiadne pnutie, mám voľné ruky, nikomu sa nemusím zodpovedať. Medzi mnou a predsedom Ficom nie sú žiadne konflikty, nie je pravda, že po sebe kričíme, že sme mali mať potýčku,“ vyhlásil Pellegrini. Smer-SD je podľa jeho slov v dobrej kondícii a má podľa neho šancu opäť vyhrať parlamentné voľby a zostavovať ďalšiu vládu. Podľa Pellegriniho je logické, že ak Smer-SD voľby vyhrá, za rokovacím stolom o zostavovaní novej vlády budú sedieť predsedovia strán, ktoré by do koalície chceli vstúpiť.

Pellegrini poslal sústrastný telegram Babišovi a Morawieckému

Premiér hodnotil rok 2018 a avizoval kroky na ten budúci. „Pre Slovensko bol rok 2018 veľmi úspešným rokom. Myslím si, že sa situácia v spoločnosti upokojila, stabilizovala, problémy sa postupne riešia,“ zhrnul. Pripomenul vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a odchod vtedajšieho premiéra Fica. Podľa Pellegriniho Fico nerezignoval pre tlak, ale „zo zodpovednosti za stabilitu a pokoj v spoločnosti“. Predčasné voľby by podľa premiéra nepomohli.

Čo majú spoločné Ivetta Macejková, Madonna a Nicole Kidman?

Pellegrini poukázal, že Slovensko prosperuje, má najnižšiu nezamestnanosť a prvýkrát v histórii vyrovnaný rozpočet. Dodal, že jeho vláda chce ďalej prichádzať s opatreniami na zlepšenie životnej úrovne ľudí. Smer-SD podľa Pellegriniho chce ďalej podporovať seniorov. „Je na nás, aby sme im zabezpečili dôstojnú starobu,“ povedal s tým, že by sa im mal zdvojnásobiť vianočný dôchodok, z ktorého by mohol vzniknúť 13. dôchodok. Rovnako chcú podporovať mladé rodiny. Pellegrini pripomenul možnosť predĺžiť obdobie poberania materského alebo zvýšiť rodičovský príspevok. Spomína aj potrebu novej špičkovej nemocnice v Bratislave.

Exminister Drucker zvažuje návrat do politiky. Toto mu odkazujú z parlamentu!

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky