Jednou vetou

Pellegrini Sólymosovi: Ožral si sa? Pobil si sa? Toto by si mal urobiť!

Zľava: László Sólymos a Peter Pellegrini

archívne foto TASR, koláž hlavne.sk

AKTUALIZOVANÉ: Premiér vyčistil Sólymosovi žalúdok. Po medializovanom incidente, ktorého účastníkom bol aj podpredseda vlády a minister životného prostredia László Sólymos mu šéf vládneho kabinetu posiela jasný odkaz. Pellegrini s ministrom hovoril, ten už vyvodil zodpovednosť!

Po hanbe v médiách mu do duše prehovoril aj samotný premiér. „Predseda vlády SR Peter Pellegrini je znepokojený medializovanými nočnými udalosťami zo strany ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa. Premiér hovoril s ministrom a požiadal ho, aby predstúpil pred verejnosť, vysvetlil svoje správanie a ospravedlnil sa,“ uvádza sa v stanovisku Úradu vlády Slovenskej republiky.

V stredu podvečer sa v centre hlavného mesta odohral incident, pri ktorom musela zasahovať polícia aj záchranári. Dvojica mužov sa mala pohádať s personálom reštaurácie, pri ktorom malo prísť ku majetkovej škode 1.000 eur a zraneného zamestnanca reštaurácie dokonca odviezli na ošetrenie do nemocnice.

„Mičinás“ László? Opitý Bugárov minister si poriadne zavaril

Jedným z podgurážených účastníkov celého incidentu bol súčasný Bugárov minister životného prostredia László Sólymos. Ten sa údajne ťažko vyrovnáva s neľahkou životnou situáciou vo svojom súkromí.

Šarvátku na mieste hasili policajti, ktorým sa minister najprv vzpieral pri zatýkaní a nepomohlo ani údajne okrikovanie mužov zákona, že je členom vlády Slovenskej republiky.

Sólymos končí

Vo štvrtok predpoludním László Sólymos predstúpil pred novinárov a na krátkom brífingu sa ospravedlnil za celý incident. „Prežívam ťažké obdobie. Ospravedlňujem sa personálu reštaurácie, svojím kolegom na ministerstve, rodine a všetkým. Som pripravený niesť plnú zodpovednosť, vzniknuté škody uhradím a viac sa k veci nebudem vyjadrovať. Dnes podávam demisiu. Ďakujem, že ste prišli,“ uviedol Sólymos na tlačovke. „Čo tie rasistické narážky, ktoré mali padnúť na mieste incidentu?“, pýtali sa novinári Sólymosa, ktorý to však nekomentoval a rýchlo po vyhlásení odišiel z miestnosti.

„Predseda vlády SR Peter Pellegrini oceňuje krok ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa ako gesto politickej kultúry,“ reagoval obratom Úrad vlády.

Video z tlačovej konferencie priniesol na Facebooku Denník N:

Minister životného prostredia László Sólymos k včerajšiemu incidentu v bratislavskej reštaurácii

Uverejnil používateľ Denník N Štvrtok 23. januára 2020

 

 

Môže vás zaujímať

NAKA pri dnešnej protidrogovej akcii na východe Slovenska zadržala 9 osôb