Jednou vetou

Pellegrini verí, že SR negatívny rekord v eurovoľbách nezopakuje

Predseda vlády SR Peter Pellegrini

foto: TASR

Slováci majú svoj názor a vždy bude lepšie, ak ho vyjadria vo voľbách ako len tak niekde v debate so susedom. Je o tom presvedčený predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD), ktorý preto verí, že účasť Slovákov v budúcoročných voľbách do Európskeho parlamentu bude vyššia, ako to bolo pred piatimi rokmi.

„Urobím všetko pre to, aby ten negatívny rekord, ktorý v tomto ohľade Slovensko zaznamenalo, sa nezopakoval,“ zdôraznil premiér v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

V januári bude stretnutie k brexitu a jeho dosahom na SR, oznámil Pellegrini

Pellegrini poukázal na to, že nezáujem o eurovoľby je paradoxom vzhľadom na proeurópske vnímanie Slovákov. Myslí si preto, že je potrebné najmä zintenzívniť komunikáciu. „Budeme viac chodiť do regiónov a hovoriť o tom, čo znamená pre Slovensko fakt, že je súčasťou Európskej únie, aký zásadný a z väčšej časti veľmi pozitívny dosah má členstvo v tomto elitnom klube,“ upozornil. „Musíme hovoriť aj o úplne jednoduchých a zrozumiteľných veciach, ktoré to potvrdzujú, ako je napríklad zrušenie roamingu,“ dodal.

Vyzval aj na to, aby sa v politickej kampani nezneužíval Brusel ako lacná výhovorka domácich nezdarov. Naopak, je podľa neho najmä mladým potrebné zdôrazniť, aké možnosti vďaka členstvu v európskej rodine majú, na rozdiel od generácie ich rodičov, ktorí o tom mohli len snívať.

Uistil, že i on sám bude v kampani propagujúcej význam účasti v eurovoľbách veľmi aktívny. „Verím, že sa nám opäť podarí, ako to bolo pri návšteve francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, aj pri plánovanej návšteve nemeckej kancelárky Angely Merkelovej na začiatku februára ísť medzi ľudí a poskytnúť im jej pohľad na to, čo sa deje v Európe,“ povedal v tejto súvislosti.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky