Jednou vetou

Pellegrini: Vieme zodpovedne hospodáriť aj podeliť sa s ľuďmi

Peter Pellegrini

Foto: TASR

Súčasná vláda jasne ukazuje, že vie veľmi zodpovedne hospodáriť a popri tom sa darí podeliť sa s úspechmi krajiny aj s ľuďmi. V nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike to v súvislosti s hodnotením návrhu rozpočtu na budúci rok vyhlásil premiér Peter Pellegrini (Smer-SD). O rozpočte rokuje parlament na svojej aktuálnej schôdzi.

„Predložili sme prvýkrát v histórii krajiny vyrovnaný rozpočet. Slovenská republika v roku 2019 neminie už ani o euro viac ako vyberie na daniach a poplatkoch,“ zdôraznil Pellegrini. To podľa neho ukazuje, že verejné financie sú vo výbornej kondícii.

SaS a OĽaNO odkazujú Pellegrinimu: Minister Gajdoš musí skončiť!

Zároveň vláda pod jeho vedením financuje všetky priority. „V prvom rade sa musíme postarať o našich seniorov, deti, zdravotne postihnutých, všetkých, ktorí sú chorí. To sú obrovské výdavky v miliardách eur. Myslím, že to robíme veľmi správne,“ zdôraznil.

Popri tom ešte vláda prichádza s viacerými opatreniami, pripomenul Pellegrini. „Dokážeme najvýraznejšie v histórii zvýšiť platy. Vyčlenili sa významné investície do nemocníc. Opatrenia pre poľnohospodárov, pokračovanie vo významnom vyzbrojovaní v rámci obrany, stámilióny viac v školstve. Toto sú všetko veci, ktoré sa musia odzrkadliť v lepšej kvalite života ľudí,“ vymenoval šéf exekutívy.

Podľa Pellegriniho sú zmluvy na nákup stíhačiek zatiaľ neplatné

Aj pri snahe o zodpovedné hospodárenie je rozpočet podľa Pellegriniho prioritne pre ľudí, nie pre analytikov, štatistikov či Brusel. „Ja za rozpočtom vždy vidím ľudí, či dostanú čo majú dostať, či im dokážeme zvýšiť to, čo majú v peňaženkách, aby sa im lepšie a ľahšie žilo. To je pre mňa dôležité,“ dodal.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky