Jednou vetou

Pellegriniho kabinet sa stretne posledný raz pred parlamentými voľbami

Úrad vlády SR
Budova Úradu vlády na Nám. Slobody v Bratislave

Foto: TASR

Pred rokovaním vlády SR bude zasadnutie jej Bezpečnostnej rady v súvislosti s koronavírusom

Ministri sa pod vedením premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) dnes stretnú posledný raz pred sobotňajšími parlamentnými voľbami. Pellegrini je premiérom od marca 2018, keď nahradil svojho straníckeho šéfa Roberta Fica. Pred samotným rokovaním vlády SR bude zasadnutie jej Bezpečnostnej rady v súvislosti s koronavírusom. Kabinet prerokuje viac ako desiatku materiálov, medzi nimi napríklad ministerstva zahraničných vecí, obrany či spravodlivosti.

Ministri dostanú na stôl aj správu od ministerstva vnútra o činnosti hlavného hraničného splnomocnenca. V nej sa uvádza, že hlavnými bezpečnostnými hrozbami, pokiaľ ide o spoločnú hranicu Slovenska a Ukrajiny, sú organizovaná nelegálna migrácia a pašovanie tovaru, najmä tabakových výrobkov. Nelegálny tovar sa podľa správy cez hranicu prepravuje za pomoci nízko letiacich zariadení alebo splavovaním po hraničných tokoch, ako aj cez hraničné priechody.

Vláda bude diskutovať aj o agende tolerancie, ktorá je v popredí záujmu Slovenska v oblasti ľudských práv. Vyplýva to zo Správy o účasti ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslava Lajčáka na zasadnutí Medzinárodnej aliancie pre pripomínanie holokaustu (IHRA). Na zasadnutí schválili ministri deklaráciu IHRA o boji proti antisemitizmu, všetkým formám diskriminácie a popieraniu holokaustu.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky