Jednou vetou

Pellegriniho poradca ide ku Druckerovi. Premiér s Ficom komunikuje, ako ďalej

Peter Pellegrini (vľavo) príde o šéfa tlačového odboru na Úrade vlády Tomáša Kuču

autorská koláž hlavne.sk, TASR, Facebook

Premiér Peter Pellegrini prišiel o šéfa komunikácie Tomáša Kuču. Ten má namierené k exministrovi Tomášovi Druckerovi, s ktorým už spolupracoval aj v minulosti. Pellegrini sa k svojej politickej budúcnosti vyjadrovať nechce, no vraj sa v strane nič dramatické nedeje. Niekoľkokrát ale naznačil, že to v Smere nemá isté. V kuloároch sa čoraz častejšie spomína, že práve súčasný premiér sa má objaviť v Druckerovej pripravovanej strane.

Pellegrini nechce Gašpara na kandidátke Smeru-SD

Exminister Drucker siahol po ďalšom človeku do svojho tímu a pripravovanej politickej strany. Tentoraz ide o bývalého kolegu, s ktorým už v minulosti spolupracovali.

Z Úradu vlády SR odchádza šéf komunikácie premiéra Pellegriniho Tomáš Kuča. „Po dohode s pánom predsedom vlády ukončím svoje pôsobenie na Úrade vlády SR ku dňu 31.08., pričom do tohto termínu si budem čerpať zostatkovú dovolenku,“ uvádza vo svojom stanovisku Kuča.

EXKLUZÍVNE FOTO: Drucker láka do strany Ficových exministrov

V minulosti Kuča šéfoval komunikácii Tomáša Druckera, ktorý v tom čase viedol Slovenskú poštu. Dnes sa ich cesty opäť spájajú a Kuča potvrdil svoj návrat k exministrovi zdravotníctva a vnútra. „Tomáš Drucker, ktorého považujem za profesionála orientovaného na výsledky a s ktorým som niekoľko rokov spolupracoval na Slovenskej pošte, ako aj na rezorte zdravotníctva, ma oslovil na spoluprácu. Vyhodnotil som to ako profesionálnu výzvu a súhlasil som,“ pokračuje Kuča.

Kuča bude vo funkcii na Úrade vlády SR do konca augusta

Pôjde aj Pellegrini?

Premiér Peter Pellegrini už v minulosti niekoľkokrát naznačil, že jeho politická budúcnosť v Smere nie je istá. „Čaká nás rozhodujúce obdobie v strane a od toho bude závisieť, kto bude kde a či niekto niekde ešte bude,“ povedal v júni tohto roka.

VIDEO: Exminister Drucker sa v lete nebude nudiť ani náhodou. Ten pohľad hovorí za všetko

Špekuluje sa aj o možnom presune premiéra zo strany Smer-SD do pripravovaného politického projektu Tomáša Druckera. Pellegrini sa v súvislosti so svojou budúcnosťou vyjadruje veľmi nejasne a napätú situáciu v Smere naznačujú aj plánované stretnutia. „Plánujeme sa teraz stretať veľmi často, aby sme čo najskôr prišli k nejakému definitívnemu výsledku, ako ďalej,“ povedal Pellegrini novinárom krátko po stretnutí so svojím straníckym šéfom Robertom Ficom v centrále Smeru v pondelok (12. 8.)

Drucker, Mečiar či Harabin: Takéto majú šance na miesto v parlamente

Politológ Tomáš Koziak si však nevie tento scenár predstaviť. „Strana pána Druckera, o ktorej sa hovorí, že by tam mohol ísť, je momentálne otvoreným projektom. Neviem si predstaviť, aby niekto zakladal stranu v takej krátkej dobe pred voľbami. Hrozí tam reálny neúspech strany. A neviem si predstaviť, že by pán Pellegrini odišiel z politickej strany, ktorá je vládnou stranou, do politickej strany, ktorej budúcnosť je ešte viac než neistá,“ hovorí politológ.

Ak by sa tak predsa len stalo, Slovensko by mohlo krátko pred voľbami prísť o premiéra. „Ten postup by bol na základe procedúr. Odišiel by do inej politickej strany a post premiéra patrí najsilnejšej politickej strane, takže by nemohol byť premiérom,“ pokračuje Koziak.

Exminister Drucker zvažuje návrat do politiky. Toto mu odkazujú z parlamentu!

Drucker si preveruje situáciu

V posledných dňoch sa hovorí o možnej novej strane Tomáša Druckera čoraz častejšie. Nedávno zverejnil video, v ktorom opísal svoju motiváciu vrátiť sa do politického života. Napriek tomu je však program strany neznámy. Drucker nám dodnes neodpovedal na otázky, v akej fáze je príprava subjektu a koľko podpisov sa mu už podarilo vyzbierať.

Buduje si tím? Tomáš Drucker na kávičke so známym moderátorom

Spoluprácu s Druckerom v súčasnosti zvažuje aj rektorka Akadémie Policajného zboru SR Lucia Kurilovská, hovorí sa aj o Václavovi Mikovi či exministrovi kultúry Marekovi Maďaričovi. Pre televíziu JOJ sa Drucker vyjadril, že spoluprácu s Petrom Pellegrinim momentálne nerieši.

Politológ celú situáciu vidí ako Druckerov prieskum verejnej mienky. „Je to skôr možno sondovanie zo strany Druckera, akým spôsobom by na toto zareagovala verejná mienka,“ dodáva Koziak.

Kaliňák prekvapuje. Pripúšťa, že jeho najlepšie časy v strane sú zrejme minulosťou

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky