Jednou vetou

Peter Kažimír: Nebude sa nudiť do júna? Toto všetko má v pláne budúci guvernér NBS

Bývalý minister financií Peter Kažimír

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Neunudí sa do júna? Prezident Andrej Kiska prijal minulý štvrtok (11. 4.) avizovanú demisiu ministra financií Petra Kažimíra (Smer-SD) a vedením rezortu dočasne poveril premiéra Petra Pellegriniho. Nový minister Kamenický zasadne do kresla až po sviatkoch. Hlavne.sk zaujímalo, čo má Kažimír v pláne do nástupu do NBS. Jednou z prvých vecí po demisii bola zmena účesu, takto by ste ho ani nespoznali. Foto nájdete nižšie v článku.

FOTO: Načapali sme ju. Pozrite sa, kam si odbehla ministerka vnútra Saková

Peter Kažimír podaním demisie prezidentovi tak ukončil svoje pôsobenie na poste ministra financií, ktoré zastával od roku 2012. Od júna nastupuje do čela Národnej banky Slovenska (NBS).

FOTO: Kažimír zaspal v parlamente. Čo unavilo ministra financií v parlamente?

Už bývalý minister financií Peter Kažimír | Foto: TASR

Stále zahmlievajú luxusné platy u prezidenta

Dovtedy sú to však ešte takmer dva mesiace, preto nás zaujímalo, čo bude teraz Peter Kažimír robiť a aké má plány. „Ja sa teším, že budem mať voľno. V najbližších dňoch, niekedy po Veľkej noci, sa chcem stretnúť s novým ministrom financií Ladislavom Kamenickým a budeme sa rozprávať o odovzdávaní rezortu,“ uviedol Kažimír.

Remišová jednou nohou u Kisku?

O svojich najbližších týždňoch, než nastúpi do NBS sa vyjadril záhadne: „Chystám sa vydať cestou generálnej opravy svojho tela a ducha tak, aby som sa potom v júni mohol vrátiť.“ Z jeho vyjadrenia je tak viac ako isté, že si jednoducho takmer šesť týždňov oddýchne a plánuje do nástupu v Národnej banke trochu dobiť baterky. Čo všetko bude celé tie dni robiť, nespresnil.

Nový minister financií Kamenický má podporu aj v opozícii

Viacerí by ho v týchto dňoch ani nespoznali. Krátko po demisii totiž Kažimír zásadne zmenil účes. S novinkou na hlave sa objavil aj v nedeľnej diskusii na TA3, kde hodnotil svoje pôsobenie na ministerstve financií.

Mali by Sulík a Kiska skončiť v politike? Toto si myslia o nich poslanci

Ostrihaný Peter Kažimír v nedeľnej diskusnej relácii | Foto: TA3

AUDIO: Preklepli sme si kandidátov do Europarlamentu. Takto sú na tom s angličtinou!

S partnerkou Katarínou Koreckou vychovávajú spolu tri deti (dve má s exministrom) a preto nie je vylúčené, že práve týmto bude budúci guvernér NBS svojej polovičke asistovať. Tá sa podľa našich informácií každé ráno stará o rozvoz detí do školy a popoludní naspäť, takže výpomoc je viac ako vítaná.

Oddýchnutá a pripravená do práce. Iveta Malachovská si takto užívala leto

Peter Kažimír pôsobil v rokoch 2006 až 2010 ako štátny tajomník na ministerstve financií a v roku 2010 aj ako podpredseda strany Smer-SD. V rokoch 2010 až 2012 bol poslancom Národnej rady SR a podpredsedom Výboru pre financie a rozpočet. Od 4. apríla 2012 zastával post ministra financií. Bol najdlhšie slúžiacim ministrom financií v Európe.

Nakladačka Gajdošovi. Exminister zvozil náborovú kampaň do ozbrojených síl

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky