Jednou vetou

Piešťanskí piťovci sa opäť postavili pred súd

Súdna sieň
Ilustračné foto

Foto: TASR

Špecializovaný trestný súd (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, opäť otvoril kauzu tzv. piešťanských piťovcov a na lavicu obžalovaných sa okrem expolicajta piešťanskej kriminálky posadil aj Ľuboš F. Informovala o tom vo večernom spravodajstve TV JOJ.

Podľa obžaloby mal byť Ľuboš F. členom zločineckej skupiny, medzi piešťanskými piťovcami mal pôsobiť na vyšších miestach riadenia a finančne profitovať z ich činnosti. Je považovaný za starú gardu podsvetia. Tvrdí, že je nevinný. Bývalý policajt mal zasa členom skupiny dávať za peniaze avízo o pripravovaných policajných raziách.

„V súčasnosti sa vykonáva doplnenie dokazovania vo vzťahu k účasti Ľuboša F. v zločineckej skupine a podielnictva a tiež vo vzťahu k bývalému príslušníkovi Policajného zboru, k prijímaniu úplatku,“ reagoval prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry.

ŠTS už oboch mužov v roku 2016 odsúdil, ale Najvyšší súd SR tresty pre pochybenia zrušil, preto pojednávanie začalo nanovo.

Proti obžalovaným vypovedal Róbert B., niekdajšia hlava skupiny. Podľa TV JOJ si odpykáva osemročný trest za založenie zločineckej skupiny. Ďalší termín hlavného pojednávania je vytýčený na 14. februára.

Môže vás zaujímať

Pri výbuchu v Bani Handlová zahynulo pred 11 rokmi 20 baníkov