Jednou vetou

Po hádke s Matovičom bude Škripek kandidovať do europarlamentu za novú stranu?

Branislav Škripek (vľavo) a Igor Matovič

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota, www.branislavskripek.sk

Voľby do europarlamentu sú lákadlom po všetkých stránkach. Najviac asi finančne. Europoslanec Branislav Škripek, ktorý v roku 2014 kandidoval za OĽaNO, sa kvôli eurovoľbám nepohodol s Igorom Matovičom - lídrom hnutia. Matovič ho mal požiadať, že ak sa dostane do europarlamentu len jeden europoslanec za OĽaNO, uvoľnil by Škripek miesto druhému v poradí. Samotný Škripek predčasom avizoval, že miesto na kandidátke mu ponúkať viac strán. A už je zdá sa jasné, za koho bude kandidovať.

Nosí Čaputová stále tie isté šaty?

„Pán Škripek sa bude uchádzať o zvolenie v eurovoľbách, už je jasné aj akým spôsobom. Dnes vám ale, žiaľ, viac podrobností nemôžem povedať,“ uviedla pre hlavne.sk asistentka europoslanca Elena Burešová. S Branislavom Škripekom sa nám nepodarilo spojiť.

Igor Matovič sa k rozporu so Škripekom odmietol v minulosti vyjadriť, dnes nedvíhal celý deň telefón, tvrdil však, že Škripeka paradoxne volili liberálni voliči OĽaNO.

Valentín, alebo voľba sudcov? Zamilovaný Poliačik, zmätený Danko a chladný Matovič

Škripekovi ponúkol vzápätí miesto v strane predseda KDH Alojz Hlina, ktorý prejavil ochotu nominovať ho do eurovolieb. „Nedohodli sme sa. Keď mal problém tam kde mal, u nás tá stratégia veľkého otvoreného domu je nielen deklaratívna, ale aj reálna, takže keď chce, môže prísť aj ku nám… Ale tam bol problém s tým, že my sme členom Európskej ľudovej strany v Európskom parlamente, pričom on chce byť členom inej frakcie,“ uviedol pre hlavne.sk Alojz Hlina.

Mesačne slušný balík

Branislav Škripek však o luxusný džob v europarlamente prísť nemieni. Mesačne europoslanci zarobia 8 484 eur ako základný plat, ďalšie až 4 tisícky je možné uplatniť si ako náhrady k platu a denné diéty pri oficiálnych rokovaniach v Bruseli a Štrasburgu sú 304 eur. 

FOTO: Kolaps v Bratislave? Bežná pohodička. Najhorší scenár sa nenaplnil

Podľa informácií hlavne.sk bude Branislav Škripek kandidovať za novú politickú stranu Kresťanská únia, do 8. februára bola strana registrovaná ako Nezávislé fórum, za ktoré kandidovala napríklad v komunálnych voľbách súčasná podpredsedníčka Bratislavského samosprávneho kraja Alžbeta Ožvaldová či Marta Černá, známa zástupkyňa práv spotrebiteľov.

Strana sa pretransformovala z Nezávislého fóra na Kresťanskú úniu, od januára zmenila štatutára a od februára aj názov. Mali by v nej byť mená ako Anna Záborská (bývalé KDH), Branislav Škripek, či Richard Vašečka.

Pridajte sa k nám na facebooku – nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Štatistický úrad spracuje výsledky volieb v 50 pracoviskách s takmer 1 600 ľuďmi