Jednou vetou

Kočner s Ruskom do väzby nepôjdu, stíhaní budú na slobode

Pavol Rusko a Marian Kočner

foto: koláž hlavné.sk/TASR

Podnikateľ Marian K., ako aj bývalý riaditeľ televízie Markíza a exminister Pavol R. budú stíhaní na slobode. Obidvaja sú obvinení v prípade falšovania zmeniek voči televízii. Rozhodol o tom v sobotu večer sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica. Pri odchode zo súdu im do reči veľmi nebolo, pozrite si foto nižšie.

„Súd neuznal dôvody na vzatie do väzby, prepustil oboch zadržaných zo zadržania s tým, že v najbližších dňoch bude rozhodovať Najvyšší súd SR, termín je 28. júna o 14.00 h,“ informoval právny zástupca Pavla R. Marek Para. Ďalšie stanovisko poskytnú až po rozhodnutí.

Vyšetrovateľ NAKA obvinil Kočnera a Ruska, žiada pre nich väzbu

Ani jeden z obvinených sa k sobotnému rozhodnutiu súdu nevyjadril. Sťažnosť voči nemu podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).
„Sudca ŠTS skonštatoval existenciu dôvodného podozrenia spáchania trestnej činnosti oboma obvinenými, ale nezistil žiadne konkrétne skutočnosti odôvodňujúce útekovú, kolúznu, ako aj preventívnu väzbu u oboch obvinených,“ uviedla hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Rusko pred vyšetrovateľom poprel falšovanie zmeniek týkajúcich sa TV Markíza

Sudca ŠTS v sobotu o tomto prípade rozhodoval od 14.00 h, kedy obidvoch obvinených priniesla polícia v putách. Obvinenia boli voči podnikateľovi Marianovi K. a bývalému riaditeľovi TV Markíza a exministrovi hospodárstva Pavlovi R. vznesené v prípade falšovania televíznych zmeniek v hodnote 70 miliónov eur.

O stíhaní Kočnera a Ruska bude súd rozhodovať v sobotu

Národná kriminálna agentúra zadržala Mariana K. v stredu (20.6.). Vo štvrtok ráno prišiel na policajné prezídium Pavol R. Po výsluchu opustil policajnú budovu, neskôr ho polícia zadržala. Obvinení absolvovali vo štvrtok výsluch pred vyšetrovateľom.

Na snímke Pavol R. odchádza zo Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici, 23. júna 2018. | foto: TASR
Na snímke vľavo Marian K. odchádza zo Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici, 23. júna 2018. | foto: TASR

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky