Jednou vetou

Po horúčavách prišla riadna kosa. Niekde už musia kúriť

Slovensko sa drkoce od zimy. Niekde už začali s vykurovaním

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock

Takto si to nikto nepredstavoval! Jeseň odštartovala s mimoriadne studeným počasím, v noci až mrzne a objavil sa aj prvý sneh. Doslova sme z letných šiat skočili do vetroviek. Niektoré mestá, hlavne v severnejších a východnejších okresoch Slovenska spúšťajú vykurovanie. Ani meteorológovia predpoveďami nepotešia.

Chcem dostávať pravidelne novinky – Newsletter

Po horúcom lete udrela poriadne zubatá jeseň. „Teploty v noci sa teraz pohybujú okolo 4 až mínus 5 stupňov. Najchladnejšie je na východnom Slovensku. Zažili sme aj snehové zrážky v oblasti Tatier do 1000 metrov,“ uviedol pre hlavne.sk meteorológ SHMÚ Cyril Siman.

Kandidáti na prezidenta zháňajú podpisy. Kto je na tom ako?

 Jarmila Galanďáková, hovorkyňa Bratslavskej teplárenskej, a. s. podotkla, že podľa vyhlášky Ministerstva hospodárstva platí: „Keď je predpoklad, že má byť dva dni za sebou priemerná denná teplota pod 13 stupňov Celzia, tak vykurujeme,“ uviedla J. Galanďáková.

Škandál u Lajčáka II: Záhadné podnikanie opitého exfunkcionára

Kde už kúria?

Zisťovali sme, ako je to s vykurovaním na Slovensku. Podľa našich zistení Bratislavská teplárenská, a. s. začala v utorok, v Nitre až dnes (26.9.), v Žiline vykurujú od pondelka (24.9.), v Trnave je to rôzne: „Kto si dal požiadavku, ten kúri, začali sme ale v utorok,“ dodal pracovník dispečingu Trnavskej teplárenskej spoločnosti.

Hrôza v Japonsku: Mŕtve dieťa v skrinke

Najchladnejšie je však na východnom Slovensku. Ako sú na tom napríklad školy? Trasú sa žiaci od zimy? Náhodne sme oslovili základnú školu v Poprade: „Áno, už kúrime, od pondelka,“  uviedla pre hlavne.sk riaditeľka školy Monika Strnková. Podobne sa vyjadrili aj ďalšie oslovené školy v tomto regióne.

Podľa meteorológov nás najbližšie 3 dni nás čaká polojasné počasie s postupným otepľovaním, čiže zima na štastie ešte tak celkom neudrela. Avšak už cez víkend sa očakáva ďalšia vlna ochladenia.

Ak máte iné skúsenosti a doma drkocete zubami, dajte nám vedieť na redakcia@hlavne.sk

Voľby pred 20 rokmi zmenili Slovensko. Mečiara vystriedal Dzurinda

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky