Jednou vetou

Sneh by mal byť už na celom území Slovenska, cestári upozorňujú na poľadovicu

Ilustračná foto

Foto: TASR - Pavol Zachar

Po nedeli bude sneh pravdepodobne na celom území Slovenska. Na poludnie totiž už snežilo aj na krajnom východe Slovenska. Meteorológovia očakávajú, že do večera by tu malo napadnúť zväčša jeden až sedem centimetrov snehu.

aktualizovaný článok

Snehová pokrývka sa tak pravdepodobne vytvorí v celej východnej polovici východného Slovenska a tiež aj v oblasti Košíc. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na sociálnej sieti.

Snežiť bude minimálne

Problematická môže byť časť Východoslovenskej nížiny, pretože je tu najväčšia pravdepodobnosť zmiešaných alebo prechodne aj tekutých zrážok. Meteorológovia však očakávajú, že sneh napadne aj tu.

„Na strednom Slovensku do nedeľného večera napadne pravdepodobne od poprašku do maximálne štyroch alebo piatich centimetrov snehu, čím ďalej na východ, tým viac. V Bratislavskom, Trnavskom, Nitrianskom a Trenčianskom kraji snežiť buď vôbec nebude, alebo napadne maximálne do dvoch centimetrov snehu,“ spresňuje SHMÚ.

>> Foto: Ako vyzeral prvý sneh na Slovensku, západ krajiny sa zo snehovej nádielky príliš netešil <<

Po nedeli tak už bude sneh pravdepodobne na celom území Slovenska. Meteorológovia však podotýkajú, že na západe krajiny sú ojedinele aj lokality, najmä Považie a Záhorie, kde je snehu veľmi málo, prípadne je tu len jeho nesúvislá pokrývka.

Pozor na poľadovicu

Foto: ilustračné, TASR | Foto: TASR

Slovenská správa ciest (SSC) upozorňuje vodičov na aktuálne silné sneženie s dohľadnosťou do 100 metrov v okolí Klobušíc, Štrby, Pastierskeho, Batizoviec, Iliašoviec, Švábovskej Stráne a Popradu – Letisko. SSC o tom informuje na svojom webe zjazdnost.sk.

Cestári taktiež varujú pred poľadovicou v okolí Lokce a na ceste II/520 medzi Lokcou a Krásnom nad Kysucou. Na ceste III/2387 pri Šumiaci si musia vodiči dať pozor na záveje, ktoré tvorí silný nárazový vietor. Horské priechody Vrchslatina a Šútovce sú uzavreté pre vozidlá dlhé viac ako desať metrov.

Cesty II/549 Úhorná – Krásnohorské Podhradie a III/3227 Štvrtocká Píla – Stratená sú uzavreté pre všetku dopravu. Cesty sú totiž v zimnom období neudržiavané.

Môže vás zaujímať

Viac ako pätina Slovákov očakáva, že na Slovensko príde druhá vlna koronavírusu