Jednou vetou

Po neúspechu vo voľbách sa Mihál vracia k Sulíkovi

Na archívnej snímke Jozef Mihál

foto: TASR - Martin Baumann

Jozef Mihál sa vracia späť do svoje materskej strany Sloboda a Solidarita (SaS). Ako ďalej uviedol dnes ráno vo svojom statuse na sociálnej sieti, dúfa, že svojimi znalosťami strane pomôže. Dodal, že po 12 rokoch vlád Roberta Fica a Petra Pellegriniho (obaja Smer-SD) je čo naprávať. 

„Som veľmi rád, že Jozef Mihál sa opäť vrátil do SaS a verím, že nás čaká ešte veľa rokov spolupráce. Vstúpil do SaS ako člen bez akýchkoľvek ďalších dohôd,“ priblížil na tlačovej konferencii šéf liberálov Richard Sulík. Želá si, aby Mihál spolupracoval v akejkoľvek forme nielen v strane, ale aj v exekutíve.

Na otázku, či bude jeho návratom SaS deklarovať záujem o funkciu ministra práce, sociálnych vecí a rodiny, odpovedal, že takýto záujem o spomínané ministerstvo zatiaľ strana neprejavila.

Mihál na tlačovej konferencii ozrejmil, že ponuku vrátiť sa do svojej materskej strany dostal v pondelok 2. marca. „Dlho som túto ponuku zvažoval a napokon som sa rozhodol ju prijať. V tejto súvislosti sa chcem poďakovať aj Lucii Ďuriš Nicholsonovej, ktorá v tom zohrala významnú rolu,“ doplnil Mihál.

VIDEO: Richard Sulík oznamuje návrat Jozefa Mihála do SaS

🔴 Práve teraz sa vracia silná osobnosť a odborník do radov SaS.

Uverejnil používateľ Sloboda a Solidarita Pondelok 9. marca 2020

Sulík zároveň potvrdil, že má nádej, aby sa do strany vrátila aj Jana Kiššová, ktorá SaS opustila aj s ďalšími členmi po nezhodách s vedením koncom minulého roka. Nespokojná skupina poslancov okolo Ľubomíra Galka následne vstúpila do Demokratickej strany. Zatiaľ však v tejto veci podľa jeho slov nie je dohodnuté vôbec nič.

Zo SaS Mihál odišiel v roku 2017. Po odchode zo strany spolu s Miroslavom Beblavým založil stranu Spolu, ktorej bol neskôr podpredsedom. V parlamentných voľbách, ktoré sa konali 29. februára, sa ako dvojkoalícia s Progresívnym Slovenskom (PS) tesne nedostali do parlamentu. Po volebnom neúspechu okrem Mihála skončil na svojom poste aj predseda strany Spolu Beblavý.

Šéf liberálov sa ku staronovému kolegovi v strane vyjadril aj na sociálnej sieti. Ku spoločnej fotografii pridal nadpis  „Dobré holuby sa vracajú“.

DOBRÉ HOLUBY SA VRACAJÚ 🕊Vitaj späť, Jozef. Tvoja hlava v SaS chýbala, som rád, že je späť.

Uverejnil používateľ Richard Sulik Pondelok 9. marca 2020

Môže vás zaujímať

Šéfa ĽSNS v minulosti odsúdili za dopravnú nehodu