Jednou vetou

Po parlamentnom kladivku nová hračka

Predseda NR SR Andrej Danko a šéf maďarského parlamentu László Kövér

autorská koláž hlavne.sk

Darček, ktorý putuje medzi šéfmi parlamentov V4. Predseda maďarského parlamentu László Kövér symbolicky ukončil predsedníctvo Maďarska vo Vyšehrádskej štvorke. Od 1. júla preberá štafetu Slovensko a pri tejto príležitosti obdaroval predsedu Národnej rady SR. Pozrite sa, čo dostal Andrej Danko v Maďarsku a samozrejme hneď aj všetko vyskúšal...

Nedávno otestoval v Lotyšsku kladivko na poriadok v parlamente a už má ďalšiu hračku. Možno ho s týmto uvidíme zvolávať schôdzu po parlamentných prázdninách. Ako prívesok na kľúče to bude však náročnejšie nosiť.

VIDEO: Lotyšský recept na poriadok v parlamente – bude aj u nás?

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko si v Budapešti prevzal od šéfa maďarského parlamentu Lászla Kövéra putovný zvon. Ten rotuje medzi šéfmi parlamentu počas predsedníctva V4.

Čo to má za sako? Parlament je rizikové pracovisko!

Zvony sú celú večnosť nástrojom komunikácie. Odpradávna oznamovali dôležité správy svojmu okoliu. Darček, ktorý bude predseda A. Danko opatrovať do 30. júna budúceho roka hneď aj odskúšal. A zvuk má poriadny! S týmto môže niekomu slušne odzvoniť. Pozrite si video aj fotografie nižšie.

Článok pokračuje pod videom

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

Čo je V4?

Vyšehradská skupina alebo Vyšehradská štvorka, skrátene V4, je spoločenstvo štyroch stredoeurópskych štátov: Česka, Maďarska, Poľska a Slovenska založené 15. februára 1991.  Všetky aktivity Vyšehradskej skupiny sú zamerané na posilňovanie stability v stredoeurópskom regióne. Rotujúce jednoročné predsedníctvo, kde predsednícka krajina pripraví program V4 na rok svojho predsedania. Ročné predsedníctvo začína 1. júla a končí sa 30. júna nasledujúci rok.

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky