Jednou vetou

FOTO: Pustili sa do Matoviča. Je to obyčajný humusák, odkazujú niektorí

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič

Foto: Michal Psota

Dlhé hodiny vysedávania a rokovania okolo riešenia situácie Koronavírusu dávajú zabrať aj novému premiérovi Igorovi Matovičovi. Ten sa nedávno pochválil fotkou na sociálnej sieti, za ktorú ho niektorí poslali kade ľahšie. Iní ho za túto "človečinu" velebia:

Takmer týždeň vedie novú vládu Slovenskej republiky a bojuje s Koronavírusom spolu aj s Ústredným krízovým štábom, s ktorým hľadajú riešenia v zdravotníctve, či ekonomike.

POLITOLÓG O KOLLÁROVI: Šéf parlamentu s kontaktmi na mafiánov a podvodníkov?

„Keď Ústredný krízový štáb trvá už 5 hodín … a nikto vás nevidí,“ napísal ku fotografii na sociálnej sieti predseda vlády Igor Matovič pred víkendom.

Na tom by nebolo nič zarážajúce, až na tú samotnú fotografiu, ktorá sa stala terčom obrovskej kritiky. Niektorí ho zas naopak v komentároch velebili za to, ako patrí novopečený premiér stále k obyčajným ľuďom a chce byť naďalej jedným z nich.

„Len možno niekto niečo cíti,“ uviedol Matovič ku forografii, na ktorej zvečnil svoje vyzuté nohy z topánok pod stolom. Situácia niektorým pripomínala skôr momentku a správanie neokrôchanca, ako šéfa vládneho kabinetu. „Toto je prízemné zneváženie úradu!,“ reaguje časť ľudí v komentároch:

Premiér Igor Matovič sa pochválil touto fotografiou na sociálnej sieti | foto: Facebook

 

„Takto sa môže zachovať len p**sa. Trochu úcty k danej funkcii,“ napísal jeden z dikutujúcich. „Takto sa chová premiér? Nikto nie je zvedavý na vaše ponožky. Dehonestujete tento úrad. Som z Vás sklamaná. Nemáte žiadnu úroveň,“ prispela do komentárov ďalšia čitateľka.

FOTO: Prezidentka Čaputová oficiálne vymenovala Matovičov kabinet

Ďalšia skupina diskutérov naopak na tom nič poburujúce nevidí a premiéra povzbudili:  Aj keď to na facebooku plnom hejterov veľa krát tak nevyzerá, ale podporu ľudu máš. Mnohí znás vidia čo robíš a ako sa od začiatku snažíš niečo urobiť, aby sme sa dostali z tejto blbej situácie. Nenechaj sa znechutiť a pokračuj v dobrej práci,“ uviedol jeden z diskutujúcich.

Podľa komentárov Matovič prestrelil, ale aj ukázal svoju človečinu:

Časť komentárov pod fotografiou s vyzutými nohami, ktorú zverejnil premiér Igor Matovič | foto: Facebook

 

Politológ o Matovičovej vláde: Niektorí dostali politické trafiky

Môže vás zaujímať

Čaputová v stredu vymenuje chýbajúceho sudcu Ústavného súdu SR