Jednou vetou

Počas Veľkej noci chce premiér prijať výraznejšiu reguláciu voľného pohybu

Zľava: Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí, predseda vlády SR Igor Matovič a hlavný hygienik SR Ján Mikas počas brífingu pred zasadnutím Ústredného krízového štábu, Bratislava, 23. marec 2020.

Foto: SITA/Branislav Bibel

V piatok má zasadať Ústredný krízový štáb, riešiť bude aj Veľkú noc.

Počas Veľkej noci chce premiér Igor Matovič prijať výraznejšiu reguláciu voľného pohybu. V piatok má zasadať Ústredný krízový štáb, ktorý bude riešiť aj Veľkú noc. Po štvrtkovom rokovaní vlády o tom informoval predseda vlády SR Igor Matovič. „Môže sa to zvrhnúť a Slovensko sa premixuje, čo sme si vydobyli drastickou disciplínou zrazu všetko pokazíme v priebehu pár dní,“ uviedol.

Na toto obdobie by sa podľa neho mala prijať výrazne tvrdšia regulácia voľného pohybu. Ako premiér informoval, súčasťou krízového štábu by sa mal stať aj bývalý štátny tajomník Ministerstva dopravy SR Ján Marosz. „Každá dobrá, pracovitá a lojálna ruka je pre nás dobrá,“ konštatoval Matovič.

Ako premiér konštatoval, možný blackout znamená, že utlmené a spomalené Slovensko sa spomalí ešte viac, aby sa koronavírus nešíril. Chce diskutovať aj o tomto riešení. Ako konštatoval, môžu u nás zomierať stovky až tisícky ľudí.

„Verím, že nikto z nás si nechce zobrať na svedomie týchto ľudí. Budem bojovať do poslednej chvíle, aby som presvedčil aj svojich kolegov, aby som im vysvetlil, že je v prvom rade zodpovednosťou vlády chrániť ľudské životy. Zároveň, keď s tým vieme potiahnuť aj ekonomiku, to je ideál,“ uzavrel.

Uverejnil používateľ Denník N Štvrtok 2. apríla 2020

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky