Jednou vetou

Počas volieb bude situáciu monitorovať zvýšený počet hliadok

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Na regulárnosť a pokojný priebeh sobotných (10.11.) komunálnych volieb bude dohliadať zvýšený počet policajných hliadok. Pripravenosť polície na voľby deklaroval viceprezident Policajného zboru (PZ) Róbert Bozalka.

„Prijali sme potrebné bezpečnostné opatrenia zamerané najmä na ochranu verejného poriadku, života, zdravia, majetku a osôb,“ uviedol.

Pod drobnohľadom polície budú podľa jeho slov aj sídla okrskových, okresných a mestských volebných komisií, tiež sídlo Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán. „Taktiež miesta, kde môže dôjsť k porušeniu zákona,“ potvrdil Bozalka.

Slováci v Británii vyzvali na voľbu tých, ktorí majú rešpekt verejnosti

Okrem motorizovaných budú dohliadať na verejný poriadok i pešie hliadky, v teréne budú aj príslušníci kriminálnej polície.

„V prípade potreby sú pripravení pyrotechnici a tiež špeciálne policajné útvary,“ uistil Bozalka.

Verejnosť vyzval na spoluprácu pri zabezpečení demokratických a pokojných volieb. „Akékoľvek poznatky smerujúce k prípadom možného narušenia prípravy a priebehu volieb do samosprávy obcí je potrebné okamžite oznámiť na najbližší útvar Policajného zboru alebo na číslo polície 158,“ uzavrel policajný viceprezident.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky