Jednou vetou

Počet obvinených osôb z korupcie stúpol na 104, avizoval Gašpar

Ilustračné foto

zdroj: TASR

V porovnaní s minulým rokom počet obvinených osôb z korupčných prípadov stúpol z 82 na 104. Polícia v rámci úplatkov riešila sumu 386.000 eur, kde boli úplatky v desiatkach i státisícoch eur. V diskusnej relácii TA3 V politike to povedal policajný prezident Tibor Gašpar s tým, že v zmysle nulovej tolerancie musí polícia riešiť úplatky vo výške 20 eur aj 100.000 eur.

Postavenie páchateľov v prípade korupcie je podľa policajného prezidenta rôzne. „Sú to predstavitelia zo štátnej správy, lekári, vysokoškolskí učitelia, primátori, starostovia či poslanci,“ uviedol.

Za existenciu protikorupčnej jednotky to bolo podľa jeho slov osem sudcov, deväť prokurátorov, 25 starostov a primátorov, 10 poslancov miest a obcí, 37 lekárov, 15 vysokoškolských učiteľov. „Bolo toho viac, počty obvinených osôb sa počítajú na stovky,“ podotkol Gašpar.

Odporúča, aby ak ľudia prídu do kontaktu s korupciou, okamžite kontaktovali políciu alebo ju oznámili na protikorupčných linkách. „Ak je vôľa v tejto spoločnosti a ľudia prídu do kontaktu s korupciou, tak nič lepšie nemôžu spraviť, len nás kontaktovať,“ povedal Gašpar.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky