Jednou vetou

Pochutil si prezident na zemiakoch od agrobaróna?

Prezident Andrej Kiska a jeden z organizátorov farmárskych protestov František Oravec

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Točí milióny, vyplakáva u Kisku. Medzi farmármi, ktorí minulý týždeň na traktoroch brázdili po Bratislave bol farmár z Gyňova. František Oravec nie je žiaden malý utláčaný poľnohospodár, akoby sa mohlo zdať.

EXKLUZÍVNE: Stinga v Bratislave chceli vidieť celebrity aj kontroverzné postavičky

Podľa obchodného registra má mať František Oravec z Gyňova niekoľko firiem, ktoré sa venujú poľnohospodárstvu. Podľa údajov Finstatu sa im darí celkom slušne na slovenské pomery. Za posledné štyri roky ich obrat mal dosiahnuť takmer 6 miliónov Eur (cca. 180 mil. Sk). A to aj vďaka nemalým agrodotáciám.

Parlament je rizikové pracovisko!

Na celý problém a okolnosti tohto farmára poukázala na blogu Denníka N Adriana Kováčová (celý si ho môžete prečítať tu), ktorý však redakcia stiahla a to aj napriek tomu, že za pár hodín od publikovania mal dosiahnuť 20 tisíc videní. Dôvodom, prečo bol tento blog zrušený je, že má ísť o falošný profil. Samotný Oravec reagoval o pár dní na zverejnené reálne informácie o svojom podnikaní vlastným blogom (viac tu).

Po dlhej dobe prvý úsmev na tvári. Polepšuje sa známej herečke?

A. Kováčová v blogu nazýva Františka Oravca agrobarónom a upozorňuje na to, ako sa ním „nechali nachytať“ najvyšší ústavní činitelia – prezident Andrej Kiska a predseda Národnej rady SR Andrej Danko (pozrite si foto aj video na konci článku).

Prezidentskí kandidáti o Kiskovom mlčaní: Mal sa dištancovať a ospravedlniť

Autorka blogu ďalej poukázala na objem agrodotácií, ktoré Oravcove firmy získali od Pôdohospodárskej platobnej agentúry ako aj z Programu rozvoja vidieka. Spolu podľa jej zistení ide o vyše 10,5 milióna Eur.

Pozrite si aj: Po parlamentnom kladivku nová hračka

Práve spomínaný Oravec sa ocitol medzi farmármi, ktorých prijal minulý týždeň (20. 6.) prezident Andrej Kiska. Tí mu priniesli vrece zemiakov a prezident sa vyjadril, že sa už teší na zemiakové placky. Na naše otázky, či mu chutili po týchto zisteniach spomínané placky, z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta SR nereagovali.

Pozrite si video zo stretnutia farmárov u prezidenta, medzi ktorými je František Oravec (vo videu v červenom krúžku)

zdroj videa: noviny.sk

Odporúčame: Ochutnajte našu Čalamádu – niečo na uvoľnenie

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

reprofoto: TA3.com

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky