Jednou vetou

Podľa Danka ceny v reťazcoch neporastú, ľudia ani ekonóm nesúhlasia

Andrej Danko a Martin Vlachynský

autorská koláž hlavne.sk, TASR, INESS

"Znovu tára?," pýtajú sa niektorí politici aj časť verejnosti. Predseda SNS Andrej Danko zavesil na facebook status, v ktorom tvrdí: "Ceny neporastú, hoci rástli každý rok, konečne!". V reakciách mu už roztrpčení ľudia dali najavo, čo si o tom myslia. Ekonomický expert má pred šéfa národniarov a parlamentu odkaz, ktorý hovorí za všetko!

VIDEO: Starostka Fekišoviec poslancom; Nebudete proti mne, ale so mnou?!

„Ceny neporastú, hoci rástli každý rok, konečne! Peniaze z odvodu pôjdu slovenským poľnohospodárom a výrobcom,“ napísal na sociálnej sieti predseda SNS a šéf NR SR Andrej Danko.

Zabavil aj pobúril. Dozvuky na Kiskove vyznamenia

Reakcie ľudí sú dosť jednoliate a nesúhlasia s ním. „V Lidli rožok 0,07 eur, teraz od Nového roku 0,08“ píše jeden z diskutujúcich. „Čo neporastú, asi ste neboli od začiatku roka v obchode,“ nesúhlasí ďalší. „Je to presne naopak, všetko ide hore a je drahšie. Len sprosté chipsy, ktoré stáli 69 centov, stoja 89 centov. Je to hanba,“ píše ďalší.  „Akože napr. Billa zaplatí odvod za predané pomaranče, nezdvihne predajku, jediné čo môže je, že si vypýta tie percentá napríklad od španielskeho farmára a vy to dáte slovenskému pestovateľovi jabĺk?“, uvádza sa v ďalšom komentári.

Ako to vidia vo vnútri SMER-SD: kto bude ich prezidentským kandidátom?

Hlavne.sk sa obrátilo na ekonóma Miroslava Vlachynského z INESS ako to vidí on? „Ten status si odfotím a takto o rok ho treba ukázať Andrejovi Dankovi,“ nesúhlasí ekonóm. Potravinový cenník je podľa M. Vlachynského dynamický a základné potraviny ako mlieko, maslo, či vajcia sú komodity, ktoré sa vyvíjajú podobne ako ceny ropy – takže by bola obrovská náhoda, ak by zostali na rovnakých hodnotách.

Prišiel, sem-tam breptol a novinári nemali šancu. Danko berie na vedomie správu komisie o jeho rigoróznej práci

Treba brať do úvahy, samozrejme, infláciu. „A čo sa týka odvodu pre reťazce – čaká sa aj na rozhodnutie Ústavného súdu, kam podali sťažnosť politici opozície. Najmä pre slovenských prevádzkovateľov desiatich a viac malých predajní je to citeľný zásah do ich hospodárenia,“ uzavrel M.Vlachynský

Seknú Pellegrini a Danko s politikou? Takto by sa mohli živiť v pohode ďalej

status Andreja Danka (SNS) | foto: facebook A.Danka

Dcéra po Valkovi. Vie sa poriadne odviazať?!

Môže vás zaujímať

GRÖHLING: Na Slovensku je k dnešnému dňu zatvorených 18 škôl