Jednou vetou

Podľa Maňku je nutné bojovať proti extrémistom

Vladimír Maňka

foto: TASR

Podvodníci dokážu ovplyvniť voľby kdekoľvek na svete a aj preto Európsky parlament (EP) rieši rôzne legislatívy, aby sa nemohli zneužívať dáta. Musíme byť v tom naozaj prísni a dôslední, musíme bojovať proti extrémistom, proti podvodníkom.

Uviedol toeuroposlanec Vladimír Maňka (Smer-SD) z frakcie európskych socialistov počas júlovej plenárnej schôdze v Štrasburgu. Reagoval tak na otázku, čo považuje za najväčší súčasný problém EÚ.

Takto obedujú najbohatší Slováci

Podľa neho podvodníci vedia presne pomenovať problémy, ale nevedia ich riešiť. „Zavádzajú ľudí v tom a hovoria iba o zlom Bruseli, o zlej EÚ, a pritom EÚ, kto to je? To sme my všetci, to sú ľudia zo Slovenska, to sú ľudia z Poľska, z Veľkej Británie a z ostatných krajín a my spoločne tie problémy riešime. Keď sa dohodnú všetci premiéri a ministri, až vtedy sa niečo schváli a keď sa niečo schváli, potom to treba dodržiavať. Niekto hovorí o diktáte Bruselu, ale aký je to diktát, keď sa všetci dohodneme napríklad na roamingu,“ konštatoval eurospolanec.

Myslí si, že napriek tomu, že 99 percent práce europoslancov je pozitívnej, k ľuďom sa dostane úplne iná informácia a tomu je potrebné predchádzať. V tejto súvislosti ocenil prácu Informačnej kancelárie EP na Slovensku.

Môže vás zaujímať

Danko tvrdo o Poliačikovi: Veď sa správa ako zviera, fuj!