Jednou vetou

Podľa Matoviča je Ravasz neschopný. Ten mu posiela jasný odkaz?!

Premiér Igor Matovič a splnomocnenec pre menšiny Ábel Ravasz, ktorého zvolila ešte Ficova vláda

foto: Michal Psota, Facebook, koláž hlavne.sk

Podľa Matoviča je Pollák v problematike rómskych komunít desaťkrát fundovanejší než Ravasz.

Splnomocnenec vlády pre rómske komunity Ábel Ravasz (Mosť-Híd) dnes vyzval premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), aby mu buď dal dôveru a nechal ho pracovať, alebo ho odvolal z funkcie.

Urobil tak prostredníctvom statusu na sociálnej sieti, ktorým reagoval na dnešné slová Igora Matoviča. Ten sa počas tlačovej besedy na Úrade vlády SR vyjadril, že Peter Pollák (OĽaNO) je v problematike rómskych komunít desaťkrát fundovanejší než Ravasz. Matovič dal najavo, že s Ravaszom pri zasadaniach Ústredného krízového štábu SR nepočíta.

„Nenúťte nám niekoho, lebo niekto má dnes funkciu. V tomto štáte malo mnoho ľudí funkciu a boli absolútne neschopní v tej funkcii. A my vidíme, v akom stave sme ten štát prebrali,“ povedal na tlačovej besede Matovič. Podľa premiéra Ravasz nerozumie problémom rómskych komunít tak ako Pollák, ktorý pochádza z prostredia rómskej komunity.

Igor Matovič ma dnes verejne obvinil, že nerozumiem téme rómskych komunít, najmä preto, lebo nie som Róm. Je to deň…

Uverejnil používateľ Ábel Ravasz Sobota 28. marca 2020

 

„Igor Matovič ma dnes verejne obvinil, že nerozumiem téme rómskych komunít, najmä preto, lebo nie som Róm. Je to deň potom, ako mi Peter Pollák po konštruktívnom pracovnom stretnutí oznámil, že zatiaľ chcú so mnou spolupracovať,“ napísal Ravasz na sociálnej sieti.

Peter Pollák | Foto: TASR

 

Premiéra Ravasz vyzval, aby mu buď dal svoju dôveru, alebo ho z funkcie splnomocnenca vlády pre rómske komunity odvolal. „Na podobné útoky nemienim teraz reagovať, je čas krízy, nie kampane. Moje výsledky a odbornosť vie posúdiť každý, kto sa do témy vyzná. Pokojne nech sa spýta,“ dodal Ravasz.

 

Môže vás zaujímať

GRÖHLING: Na Slovensku je k dnešnému dňu zatvorených 18 škôl