Podľa opozičných poslankýň je Viera Tomanová pre ohrozené deti pohromou 

Detská ombudsmanka Viera Tomanová

Foto: TASR

To najhoršie, čo sa mohlo stať ohrozeným deťom na Slovensku, bolo zvolenie Viery Tomanovej, bývalej ministerky za stranu Smer-SD, do funkcie ich komisárky. Viera Tomanová bola pohromou pre ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny a rovnakou pohromou je aj pre úrad komisára.

Čistý deň je pritom jej ešte väčšie zlyhanie ako blamáž so sociálnymi podnikmi, či tunelovanie verejných peňazí cez jej blízku neziskovú spoločnosť Privilégium. V prípade Čistého dňa pritom nešlo „len“ o peniaze, ale o duševný vývoj ohrozených detí.

Namiesto toho, aby komisárka Tomanová konala v prospech záujmov detí v Čistom dni, postavila sa voči nim do nepriateľskej pozície, na stranu tých, ktorí čelia policajnému vyšetrovaniu zo sexuálneho zneužívania klientov tohto takzvaného resocializačného centra.

Viera Tomanová v sebe dnes nemá ani toľko zdržanlivosti a sebareflexie, aby si priznala chybu, ale útočí na tých, ktorí na otrasnú situáciu v Čistom dni upozornili a snažili sa ju riešiť.

Poslankyne Národnej rady SR Natália Blahová (SaS), Lucia Nicholsonová (SaS),Anna Verešová (OĽaNO), Zuzana Zimenová (nezaradená).

Môže vás zaujímať

Okresný súd zamietol žalobu Penty na štát pre zákaz zisku poisťovní