Jednou vetou

Podľa opozičných poslankýň je Viera Tomanová pre ohrozené deti pohromou 

Detská ombudsmanka Viera Tomanová

Foto: TASR

To najhoršie, čo sa mohlo stať ohrozeným deťom na Slovensku, bolo zvolenie Viery Tomanovej, bývalej ministerky za stranu Smer-SD, do funkcie ich komisárky. Viera Tomanová bola pohromou pre ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny a rovnakou pohromou je aj pre úrad komisára.

Čistý deň je pritom jej ešte väčšie zlyhanie ako blamáž so sociálnymi podnikmi, či tunelovanie verejných peňazí cez jej blízku neziskovú spoločnosť Privilégium. V prípade Čistého dňa pritom nešlo „len“ o peniaze, ale o duševný vývoj ohrozených detí.

Namiesto toho, aby komisárka Tomanová konala v prospech záujmov detí v Čistom dni, postavila sa voči nim do nepriateľskej pozície, na stranu tých, ktorí čelia policajnému vyšetrovaniu zo sexuálneho zneužívania klientov tohto takzvaného resocializačného centra.

Viera Tomanová v sebe dnes nemá ani toľko zdržanlivosti a sebareflexie, aby si priznala chybu, ale útočí na tých, ktorí na otrasnú situáciu v Čistom dni upozornili a snažili sa ju riešiť.

Poslankyne Národnej rady SR Natália Blahová (SaS), Lucia Nicholsonová (SaS),Anna Verešová (OĽaNO), Zuzana Zimenová (nezaradená).

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky