Jednou vetou

Podľa Pellegriniho sme svedkami tichej renesancie zvrátených ideológií

Predseda vlády SR Peter Pellegrini po pietnej spomienke na Slavíne - bratislavskom pamätníku sovietskych vojakov padlých počas druhej svetovej vojny, pri príležitosti 73. výročia oslobodenia Bratislavy 4. apríla 2018 v Bratislave.

foto: TASR

Sme svedkami akoby tichej renesancie zvrátených ideológií, ktoré sa nám opäť vracajú do politického života aj napriek tomu, že už 73 rokov krajiny v Európe žijú v mieri. Vyhlásil to v stredu premiér Peter Pellegrini (Smer-SD), ktorý si položením venca na bratislavskom Slavíne pripomenul 73. výročie oslobodenia Bratislavy.

Na Slavíne si podľa predsedu vlády pripomíname tisícky obetí ľudí, ktorí bojovali za oslobodenie hlavného mesta. „Aj napriek tomu, že európske spoločenstvo vytvorilo základ, aby tu vládla demokracia, ctili sa základné ľudské práva jednotlivca, sme svedkami akoby tichej renesancie zvrátených ideológií, ktoré sa nám naspäť vracajú do politického života,“ podotkol Pellegrini s tým, že sa to nedeje len na Slovensku, ale aj v iných demokratických krajinách.

Pellegrini: Nemám nejasnosti vo financovaní bytu, ukážem aj stavy na účtoch

Podľa predsedu vlády je potrebné sa pýtať, kde sa stala chyba, ak časť dnešnej mladej generácie inklinuje k ideológiám, ktoré nemajú miesto v modernej dobe. „Musíme urobiť všetko pre to, aby sme nielen na Slovensku, ale aj v ďalších demokratických krajinách, ponúkli iné riešenie, ako sú riešenia a prejavy nenávisti, ktorými sme dnes svedkami,“ skonštatoval premiér.

Verí, že ak sa spoločnosť vráti k hodnotám, na ktorých je založená celá Európska únia, a bude si pripomínať, čo sa dialo počas druhej svetovej vojny, negatívny trend sa zvráti. „A mladá generácia, ako aj tá staršia, bude odmietať fašizmus a podobné iné ideológie, ktoré dnes máme nielen v slovenskom, ale aj v Európskom parlamente,“ doplnil Pellegrini.

Druckerovi dávam voľné ruky, vyhlásil premiér

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky