Jednou vetou

Podujatie Od Tatier k Dunaju podporí na bicykli aj Erika Jurinová

Predsedníčka ŽSK Erika Jurinová

Foto: TASR

Štvrtý ročník dobročinného podujatia Od Tatier k Dunaju, počas ktorého prejdú pacienti so sklerózou multiplex na bicykloch naprieč Slovenskom, podporí v utorok aj predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Erika Jurinová. K pelotónu účastníkov sa pripojí v Terchovej a na bicykloch spoločne prídu pred Úrad ŽSK v Žiline.

„Je veľmi dobré, ak dokážu, že sú schopní prebicyklovať celé Slovensko. To je podľa mňa veľká výzva nielen pre ľudí, ktorí sú týmto ochorením postihnutí, ale aj pre nás zdravých. Chceme ukázať, že sú naozaj súčasťou spoločnosti a dokážu veľké veci. Aj keď ich to stojí možno väčšie vypätie ako zdravých,“ povedala Jurinová.

Čítajte viac: Prvou etapou odštartoval 4. ročník podujatia Od Tatier k Dunaju

Podľa hovorkyne ŽSK Martiny Remencovej sa k charitatívnej akcii pridá aj podpredseda ŽSK Peter Weber a ďalší zamestnanci či poslanci Zastupiteľstva ŽSK. „Počas dňa bude na Úrade ŽSK k dispozícii aj špeciálny oblek, ktorý imituje prejavy choroby skleróza multiplex a bude možné si ho vyskúšať. Pre účastníkov cykloakcie je na úrade pripravené občerstvenie a uvoľňujúce masáže,“ dodala Remencová.

Podujatie Od Tatier k Dunaju odštartovalo v pondelok 21. mája na Štrbskom plese. Zastávkami počas utorka budú v Žilinskom kraji Terchová a Úrad ŽSK v Žiline. Pelotón následne pokračuje do Považskej Bystrice a cez Trenčín, Nitru a Trnavu by mal v sobotu 26. mája doraziť do Bratislavy.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky