Jednou vetou

Pojednávanie v prípade krátenia dane s Andruskóom odročili

Zoltán Andruskó

foto: TASR – Jakub Kotian

Pojednávanie vo veci krátenia dane s obžalovanými Zoltánom Andruskóom a Jánom M. na Okresnom súde Bratislava V bolo odročené na september. Obžalovaný Andruskó dal súhlas na konanie v neprítomnosti. Je väzobne stíhaný aj za vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice.

Na stredajšom pojednávaní boli vypočutí traja svedkovia. Viacero svedkov sa nedostavilo. Pojednávanie, na ktoré bude predvolaných sedem svedkov, bolo odročené na 2. septembra.

Z hlavného pojednávania vo veci krátenia dane bola vylúčená verejnosť vrátane médií. Verejným bude až rozsudok vo veci samej. Obžalovaný Ján M. sa dostavil na súd zamaskovaný a nechcel sa rozprávať s novinármi.

Blíži sa finále kauzy zmenky?

Andruskó čelí obvineniu z krátenia dane a poistného spolu s Jánom M. V tomto prípade im hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Podľa portálu dlznik.sk má Andruskó nedoplatok na daniach vyše milióna eur.

V prípade vraždy Jána Kuciaka bol Andruskó označený za sprostredkovateľa medzi objednávateľkou a vykonávateľom skutku. Ako jediný zo štvorice obvinených má spolupracovať s políciou. Práve on mal označiť za objednávateľa vraždy kontroverzného podnikateľa Mariana Kočnera, ktorý je v súčasnosti obvinený z objednávky vraždy novinára a väzobne stíhaný v inom prípade.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky