Jednou vetou

Policajný Facebook si za posledné dni pozrelo až 2,5 milióna užívateľov

Ilustračné foto

Foto: TASR

Oficiálnu stránku Policajného zboru na Facebooku si za posledné dni pozrelo takmer 2,5 milióna užívateľov tejto sociálnej siete.

Rekordný nárast bol zaznamenaný vďaka kontinuálnej publikácii príspevkov v prípade zadržania už medzičasom obvinených osôb z úkladnej vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej, ale aj vďaka videu z nehody poľských cestných pirátov na Orave. V piatok o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Baloghová.

Najvyšší súd zatiaľ nevytýčil termín zasadnutia o sťažnostiach v prípade vraždy Kuciaka

Ako ďalej priblížila, video o pirátoch sa stalo najsledovanejším statusom v jeden a pol ročnej histórii stránky, keď sa dostalo k viac ako 1,7 miliónu užívateľov Facebooku.

„Vysoké číslo bolo zaznamenané aj v štatistike interakcií, takmer 1,7 milióna. Toto číslo sčítava všetky komentáre, reakcie a zdieľania statusov na policajnej stránke a na stránkach, kde boli statusy zdieľané za posledné dni. Taktiež nárast o viac ako 5000 nových fanúšikov stránky je možné považovať za nadštandard. Podľa odhadov je na Slovensku registrovaných približne 2,5 milióna účtov na Facebooku, čo len potvrdzuje rekordný charakter uvedených čísel,“ prezradila hovorkyňa.

Trestná vec Kuciaka a jeho snúbenice je prioritou polície a prokuratúry

Podľa jej slov polícia víta zvýšený záujem o obsah svojej stránky na Facebooku, keďže sa dostáva k čoraz väčšiemu počtu užívateľov, ktorí sú denne nápomocní pri riešení trestnej činnosti, ako napríklad v prípadoch stotožňovania hľadaných a podozrivých osôb.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky