Jednou vetou

Policajti odmietli úplatok, zadržali pašerákov cigariet

Ilustračná foto

Foto: TASR

Dvoch štátnych príslušníkov Ukrajiny s balíkmi cigariet zadržala hraničná polícia pri obci Maťovské Vojkovce v okrese Michalovce. V balíkoch niesli viac ako 200 kartónov pašovaných cigariet rôznych značiek.

„Pri bezpečnostnej prehliadke našli policajti u jedného z Ukrajincov finančnú hotovosť vo výške 2715 eur, ktorú cudzinec následne ponúkol zasahujúcim policajtom,“ informovala v nedeľu hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická.

K zadržaniu došlo vo večerných hodinách vo štvrtok 8. marca pri železničnej trati. Medzi pašovanými cigaretami bolo 104 kartónov značky Jin Ling, 52 kartónov značky Bond modré a 65 kartónov Bond červené. „Výška colného dlhu bola príslušníkmi Colného úradu Michalovce vyčíslená na 6369 eur,“ uviedla Kopernická.

Prípad na mieste prevzal vyšetrovateľ Kriminálneho úradu Finančnej správy pre podozrenie zo spáchania trestného činu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru a vyšetrovateľ Národnej protikorupčnej jednotky NAKA pre podozrenie zo spáchania trestného činu podplácania.

Môže vás zaujímať

Koaliční poslanci sa nezhodujú, či by mal Kyselica pôsobiť v parlamente